• Головна
  • Черкаські квартири продають за ціною столичних
16:12, 13 жовтня 2014 р.

Черкаські квартири продають за ціною столичних

Сьогодні пристойна однокімнатна квартира в центрі Черкас коштує 400 тис гривень і більше – такі ціни зовсім нещодавно вважали столичними. Ще рік тому на купівлі такого житла у Черкасах можна було непогано зекономити – придбати квартиру за 300-320 тисяч.

Про це пишуть novyny.cherkasy.ua.

Уже більше півроку всеукраїнський ринок нерухомості завмер в очікуванні стабілізації ситуації в країні. Так, наприкінці вересня попит на купівлю вторинного житла у столиці наблизився до історичного мінімуму за останні 10 років. Основною причиною такої ситуації експерти називають зростання курсу долара, адже українці за придбане житло зазвичай розраховуються не гривнею. 

Крім того, НБУ ще влітку обмежив видачу банками готівкової гривні через каси та банкомати до 150 гривень на добу з поточних і депозитних рахунків одного клієнта. Ускладнюють ситуацію ще й загальна нестабільна ситуація в країні та майбутні парламентські вибори. 

Квартири в Черкасах продовжують купувати, однак суттєво зменшився попит на житло й розраховують сьогоднішні покупці на якомога скромне помешкання. Шукають переважно одно- й двокімнатні домівки та орієнтуються на так звані недорогі райони. Через нестабільну ситуацію в державі українці намагаються не розширювати житлову площу та не обмінювати житло: купують квадратні метри за гострої необхідності, добре зважаючи на їхню ціну. 

– Популярне житло на Митниці, площі 700-річчя та вулиці Сєдова. Рідше цікавляться квартирами в центрі міста, за відсутності коштів підшукують варіант у Південно-Західному районі, – розповідає ріелтор агентства «Альянс Груп Ріелті» Світлана Гордієнко

Трикімнатні квартири купують дуже рідко: людей лякають ціни на житло й чеки на комунальні послуги. Крім того, деякі українці пам’ятають про податок на житло й не прагнуть до великих апартаментів. Будувати житло, за словами фахівців ринку нерухомості, зараз вигідно. Люди купують квартири навіть у тих будинках, які ще не здані в експлуатацію: за домівку в недобудові-новобудові можна заплатити гривнями й не всю суму одразу. 

За один квадратний метр від забудовника сьогодні потрібно віддати не менше 5300-5500 гривень у непопулярному Південно-Західному та майже 6000 – на Митниці. Порівняно недорого коштували квартири у Набережному кварталі по вулиці Гагаріна – на офіційному сайті йдеться про суму 4990 грн/м2. Однак сьогодні житло у вже зданому в експлуатацію будинку перепродують по 7500 грн/м2. 

Будівництво нового житла в Черкасах – справа перспективна, однак потрібно добре зважити, у якому районі квартири будуть купувати. Так, житло у новому будинку на вул. Корольова (Південно-Західний район) продати набагато важче, аніж на Митниці – район зараз активно забудовують і там квартири розкуповують уже після того, як будівельники почали закладати фундамент. 

– Квадратні метри у вже готовому будинку коштують дорожче за квартири, які лише починають будувати. Таке житло уже перепродують «з рук» і люди хочуть не просто отримати вкладені гроші, а й заробити. Якщо продавець у новобуді ще й зробив ремонт – ціна за квадратний метр сягає тисячі доларів, – розповідає Альона Дерябіна, ріелтор агентства нерухомості «Добродій»
 
За словами фахівців, після падіння національної валюти деякі підприємливі черкасці встигли заробити на ринку нерухомості. Користуючись тим, що забудовник продає житло в гривні, а на ринку нерухомості всі фінансові питання вирішують у доларах, люди купували по кілька квартир у новобудах і продавали їх уже майбутнім власникам набагато дорожче. 

На вторинному ринку всі ціни вже рахують у доларах. Вартість квадратних метрів залежить від місцерозташування житла, типу будинку й ремонту. Наприклад, у непопулярних Хімселищі чи Районі Д квадратний метр стандартної «хрущовки» коштує 500 доларів, у дев’ятиповерхівці – 600. Житло в центрі міста обійдеться не менше 750 доларів за метр – і це з ремонтом а ля «музей СРСР». Хороша квартира з сучасним ремонтом та меблями у сучасному дев’ятиповерховому будинку продається за 900 дол/м2. 

Найдорожчі метри традиційно в однокімнатних квартирах – чим більша площа купованого житла, тим дешевше коштує конкретний квадратний метр. Так,різниця за один квадратний метр у одно- й трьохкімнатній може сягати 100-150 доларів. Квартири на першому та останньому поверсі на 5-10% дешевші: когось лякає дирявий дах над головою чи неробочий ліфт, декому неприємно бачити у вікно перехожих. 

Найдорожче коштують квартири в центрі міста й на Казбеті – він приваблює покупців відносно хорошим екологічним станом й зручним розташуванням, про такі райони зазвичай говорять: тихий центр. Тут ціни на однокімнатні й двокімнатні квартири у п’ятиповерхівках стратують від 25-26 тис дол., житло у дев’ятиповерхівці коштує від 30 тисяч за однокімнатну й 38 – за двокімнатну квартиру. Трьохкімнатні в п’ятиповерхівках продають від 32 тис. доларів, а за житло в дев’ятиповерховому будинку просять на п’ять-вісім тисяч дорожче. 

Останнім часом стали популярними квартири на Митниці – цей порівняно новий мікрорайон міста приваблює містян мальовничим Дніпром та зручним розташуванням на мапі Черкас. Тут однокімнатні продають від 23 до 30 тисяч доларів – залежно від типу будинку й розташування в мікрорайоні, двокімнатні коштують 32-38 тисяч, а житло із трьох кімнат можна придбати й за 36 тисяч у старенькому будинку, але в новобудові доведеться розкошелюватися на 40-50 тисяч. 

Житло в районі площі 700-річчя обирають за принципом «дешево й сердито» – на квадратних мерах і зекономити можна, і розташування на мапі Черкас порівняно непогане. Тут однокімнатна в п’ятиповерхівці коштує від 20 тисяч, двокімнатна – від 27, трьохкімнатну продають мінімум за 28-29 тисяч доларів. Житло в хорошій дев’ятиповерхівці дорожче на п’ять-шість тисяч доларів. 

Значно дешевше житло в Районі Д, Хімселищі, та Південно-Західному. Так, однокімнатні в п’ятиповерхівках у Районі Д коштують від 18-19 тисяч, двокімнатні продають від 23, а трьохкімнатні – 28 тисяч. Майже не відрізняються ціни на житло в тому ж Хімселищі та Південно-Західному. 

– У місті є два райони, де ціни на житло залежать від так званого «внутрішнього ринку» – це Луначарка і Дахнівка. Там зазвичай купують лише місцеві, тому вартість залежить від попиту й пропозиції. Якщо в мікрорайоні продають одну трьохкімнатну квартиру, то власник на правах монополіста може визначати яку завгодно ціну. Дешеве житло в гуртожитках – люди намагаються розширити житлову площу або й переїхати в перспективніший район, – розповідає Альона Дерябіна, ріелтор агентства нерухомості «Добродій». 

Ціни на приватні будинки в Черкасах залежать від багатьох нюансів, бо покупці зважають не тільки на місце розташування майбутнього житла чи нову сантехніку, як під час купівлі нової квартири. Людей цікавить якість житла, двір та сусіди, можливі варіанти добудови та під’їзду до подвір’я. Так звану «тарасову хату» або частину якогось будинку можна знайти й за 25 тисяч доларів, є в Черкасах і дорогі будинки за 200 тисяч умовних одиниць. 

Загалом черкаський ринок нерухомості доступним назвати важко. У одному з черкаських агентств розповідають, що наші ціни не сильно відрізняються від столичних. Одна із дівчат-ріелторів нарікає: 
– У мене кияни шукають квартиру – люди не можуть зрозуміти причини такої дороговизни житла, бо наші зарплати добряче-таки відрізняються від столичних. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#квартири #Черкаси
Оголошення
live comments feed...