• Головна
  • Батьківщинівець до екс-регіоналів: «Моліть прощення у черкащан!»
18:23, 9 жовтня 2014 р.

Батьківщинівець до екс-регіоналів: «Моліть прощення у черкащан!»

Сьогодні за ініціативи «Реанімаційного Пакету Реформ» та Громадського Руху ЧЕСНО відбувся «круглий стіл» на тему «Дорожня карта реформ для майбутнього парламенту», де було представлено покрокові плани впровадження реформ у найважливіших галузях. У заході взяли участь експерти «Реанімаційного Пакету Реформ», Руху ЧЕСНО, представники політичних партій та кандидати в народні депутати за мажоритарними округами Черкащини.

Про це повідомляє “Нова Доба”.

Окрім цього на заході представники руху ЧЕСНО презентували вимоги громадськості до кандидатів у депутати Верховної Ради України. Присутні кандидати в депутати підписали “Меморандум про співпрацю” та “Меморандум за чесні вибори”. 

У заході взяли участь:
- Олег Рибачук, один з ініціаторів Руху ЧЕСНО (м. Київ);
- Вадим Міський, співкоординатор ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» (м. Київ);
- Микола Виговський, менеджер групи РПР з реформи публічної адміністрації (м. Київ);
- Іван Лукеря, менеджер групи РПР з реформи місцевого самоврядування та децентралізації
(м. Київ);
- Вікторія Феофілова, предстваник Руху ЧЕСНО в Черкаській області (м. Черкаси)
- запрошені кандидати у народні депутати по округах Черкащини.

Рух “Чесно” висунув три вимоги до кандидатів в народні депутати до Верховної Ради. 

Перша вимога – розповісти біографію. 

– Як не дивно, сьогодні дізнатися правду про життія кандидата в депутати вкрай важко. Те, що публікує сайт ЦВК, неінформативно, бо в дуже скороченому вигляді. Самі кандидати в депутати можуть публікувати свої біографії, але іноді в них відсутні цілі десятиліття: де була людина, що робила, скажімо, в буремні 90-ті – невідомо. А значить, виборці не мають можливості проаналізувати, що це за людина і чи варто їй вірити. Тож закликаю усіх громадян – якщо кандидат не розказує про себе правди – не вірте його обіцянкам, – розтлумачив Вадим Міський.

Друге, що пропонується зробити усім кандидатам, які вважають себе демократичними – оприлюднити майнову декларацію за попередній рік.

– На жаль, немає такої вимоги закону, і змусити їх до цього не можна. Але вони можуть зробити це добровільно, щоб продемонструвати свою демократичність і відкритість, – наголосив пан Міський. 

За словами координаторів,це потрібно, зокрема, й для того, щоб під кінець каденції такого кандидата, якщо він таки стане депутатом, можна було проаналізувати, що він зміг придбати за час свого депутатства на офіційну зарплату (яка за нинішнім законодавством має бути не така вже й велика – 6-8 тисяч гривень).

Кандидати, які наразі є чинними депутатами, в цьому питанні просто змушені бути прозорими: на сайті Верховної Ради їхні декларації вже оприлюднено.

Нарешті, третя вимога – пояснити виборцям, звідки у кандидата взялись гроші на вибори. Це «інтимна тема» на бкдь-яких виборах, як назвав її Вадим Міський. А людям варто було б знати де кандидат-мажоритарник взяв 10 тисяч на заставу, а кандидат від партії – де взяла його партія понад мільйон? З яких коштів формується їхній виборчий фонд? Куди витрачаються гроші з цього фонду: на біл-борди, на оренду приміщень для зустрічі з виборцями чи «на гречку»?  

– Громадяни, що мають право голосу, водночас мають право знати, хто платить за політику. Тому за 5 днів до виборів ми пропонуємо кандидатам подати такий своєрідний фінансовий звіт, – підсумував пан Міський.

Кандидати у народні депутати України по 195 виборчому округу Олександр Турченяк (“Народний фронт”) та Микола Добровольский (ВО “Батьківщина”) підтримали усі три вимоги і підписали меморандуми про співпрацю із Рухом “Чесно”, як зобов’язання перед виборцями. 

— Я б хотів до вашого пункту щодо біографії додати, що окрім неї кандидати мусять оприлюднювати і свою громадську позицію, — зауважив Микола Добровольський, — Нагадаю вам, що з Черкащини до Верховної Ради ідуть 5 кандидатів, які заплямували себе голосуванням за антинародні закони 16 січня. Це Геннадій Бобов, Володимир Зубик, Валентин Ничипоренко, Антон Яценко та Віктор Тимошенко. Навіть у своїх агітках вони ні словом не згадали про це! Вони мають не представляти свої передвиборчі програми, а благати пробачення у виборців на колінах.

Окрім цього, Микола Добровольський висловивсящодо доцільності витрат на агітпродукцію. 

— Кошти, витрачені на біг-борди доцільно було б перевести на користь армії. Взагалі, варто було б на законодавчому рівні заборонити агітаційну кампанію цьогоріч. Я неодноразово був як волонтер у зоні АТО, і точно можу сказати – ці кошти їм більш необхідні!, — зауважив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добровольський #Черкаси
Оголошення
live comments feed...