• Головна
  • Обласний бюджет Черкащини підкоригували
15:22, 15 вересня 2014 р.

Обласний бюджет Черкащини підкоригували

Під час засідання 34-ої сесії депутати облради ухвалили запропоновані зміни до головного фінансового документу області на 2014-ий рік. Завдяки внесеним корективам родини загиблих в антитерористичній операції можуть розраховувати на допомогу в розмірі 50 тисяч гривень від влади, а ще за рахунок субвенції з держбюджету у розмірі 14, 6 мільйонів гривень розпочнуть запроваджувати заходи з енергозбереження.

– У цих змінах підняті нагальні в житті області питання, тож бюджет, який пропонується на ваш розгляд, необхідно прийняти, – звернувся до депутатів голова ОДА Юрій Ткаченко. – Це і фінансування процедури гемодіалізу, зокрема, і для тих хворих на ниркову недостатність, які проходять це лікування у діалізному центрі "Фрезеніус", і облаштування реабілітаційного центру для учасників антитерористичної операції! Тож я звертаюсь до вас із проханням підтримати ці зміни в бюджеті.

Як розповіла директор департаменту фінансів Наталія Кравченко, до складу обласного бюджету вводяться нові обсяги субвенцій. Так, передбачена додаткова субвенція з держбюджету у розмірі півтора мільйони гривень для погашення боргу з різниці в тарифах на енергоносії. А ще – уряд спрямував нам 14, 6 мільйонів гривень нової субвенції для здійснення заходів з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу у сфері теплопостачання. Окрім того, міський бюджет Черкас виділив субвенцію у розмірі 400 тисяч гривень для реконструкції поліклініки під перинатальний центр.

Серед іншого – між місцевими бюджетами розподіляється мільйон гривень субвенції з державної казни для надання пільг із послуг зв’язку та на компенсацію за пільговий проїзд.

Водночас, як розповіла Наталія Кравченко, поправками до головного фінансового документу Черкащини передбачено перерозподіл коштів по департаменту охорони здоров’я. Із них 6,1 мільйон гривень власних грошей на утримання галузі та ще три мільйони залучені з інших джерел мають спрямувати на забезпечення пальним станцій екстреної медичної допомоги, лікування хворих на ниркову недостатність методом гемодіалізу в обласній лікарні та хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію, придбання електрокардіостимуляторів та створення на базі обласного госпіталю для інвалідів війни Центру реабілітації учасників АТО. Крім того, бюджетам міст та районів виділяється 3 мільйони гривень субвенції на соціально-економічний розвиток в галузі охорони здоров’я.

Департаменту соціального захисту населення виділено ще 950 тисяч гривень для надання субвенції місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям, які полягли в боротьбі за територіальну цілісність нашої держави на Сході. Усього ж, за словами Наталії Миколаївни, на ці цілі виділено 1650 тисяч гривень, а допомогу мають отримати 33 сім’ї.

Разом із тим, по департаменту освіти перерозподілено 465,2 тисячі гривень для надання субвенції бюджетам міст обласного значення на забезпечення харчування дітей-переселенців.

Ще 2 мільйони 200 тисяч гривень, згідно з новими змінами в бюджеті, виділено департаменту капітального будівництва для погашення заборгованості перед ТОВ "Черкасиміськбуд" по об’єкту "Обласний діагностично-консультативний центр по вулиці Менделєєва, 3 в м. Черкаси – будівництво".

Окрім цього, змінами до головного фінансового документу області передбачено збільшення призначень на виконання окремих обласних програм. Серед них – програма фінансової підтримки підприємств обласної комунальної власності (284,3 тисячі гривень), розвитку інформаційного простору області (300 тисяч гривень), на коригування програми модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської області з метою скорочення використання природного газу системи теплопостачання (119 тисяч гривень) й програму підтримки місцевого самоврядування (172 тисячі).

Врешті після тривалих дискусій та переголосування місцеві обранці 63-а голосами "за" підтримали рішення щодо змін у обласну казну. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #Черкаси
Оголошення
live comments feed...