• Головна
  • Героїв-прикордонинків з Оршанця згадують у черкаському музеї (фото)
09:32, 13 вересня 2014 р.

Героїв-прикордонинків з Оршанця згадують у черкаському музеї (фото)

12 вересня стартував спільний проект Черкаського художнього музею та Центрального музею державної прикордонної служби України, присвячений безсмертному подвигу прикордонників Навчального центру Оршанця в зоні АТО на оборонних рубежах Донецької та Луганської областей. Воїни з перших днів загострення ситуації на сході України виступили у складі новосформованої мотоманевреної групи під керівництвом полковника Момота. 

Героїв-прикордонинків з Оршанця згадують у черкаському музеї (фото), фото-1

Прикордонники Оршанського навчального центру, серед яких були й молоді курсанти, разом з іншими військовими сектору «Д» першими прийняли на себе удар ворога і не допустили його просування вглиб території України. Саме завдяки їм жителі інших областей України мають мирне небо над головою.

Голова Черкаської обласної ради, Коваленко Валентина Михайлівна урочисто передала медаль за мужність Іващенку Олегу Івановичу, старшому прапорщику, учаснику бойовий дій в зоні АТО.

Героїв-прикордонинків з Оршанця згадують у черкаському музеї (фото), фото-2

У ході проекту глядач може ознайомитися з бойовою біографією героїв-прикордонників Момота Ігора Федоровича, Антипова Миколи Павловича, Вінніченка Віталія Павловича, Гречаного Володимира Володимировича, Зайцева Миколи Володимировича, Зайця Олександра Юрійовича, Бойка Сергія Олександровича, Єпіфанова Сергія Петровича, Сергія Івановича Лифаря та Ігоря Олексійовича Петріва. 

На проекті представлений відеоряд з фотографіями війни в Донецькій та Луганській областях. Також фахівцями Центрального музею державної прикордонної служби України розроблена інсталяція з предметами, взятими з зони АТО, що дасть можливість побачити, як виглядає військовий блокпост української армії. 

Героїв-прикордонинків з Оршанця згадують у черкаському музеї (фото), фото-3

Проект має патріотичне та історичне значення, й інтерактивне звучання. Юним відвідувачам пропонується написати лист миру або намалювати малюнок для воїнів АТО. Першими учасниками стали учні 5 класу Черкаської середньої школи №15.

Героїв-прикордонинків з Оршанця згадують у черкаському музеї (фото), фото-4

Фотографії загиблих героїв та усі предмети, що представлені у залі, надані Центральним музеєм державної прикордонної служби України.

Прес-служба Черкаського художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#художній музей #прикордонники #Оршанець #Черкаси
Оголошення
live comments feed...