• Головна
  • Зустрічати Рош-Ха-Шана до Умані приїде майже 35 тисяч паломників
11:01, 11 вересня 2014 р.

Зустрічати Рош-Ха-Шана до Умані приїде майже 35 тисяч паломників

У вересні на святкування Нового року за іудейським календарем (або ж Рош-Ха-Шана) до Умані може приїхати до 35 тисяч паломників. Про це заявила заступник Міністра внутрішніх справ Держави Ізраїль Фаїна Кіршенбаум під час зустрічі з обласним керівництвом.

За її словами, незважаючи на неспокійне становище на східних рубежах України, брацлавські хасиди не бояться їхати на могилу свого духовного наставника цадика Нахмана.

– Не забувайте про те, що ви говорите з вихідцями з Ізраїлю, тому навіть у нинішній ситуації ми абсолютно не боїмося їхати сюди, – сказала пані Фаїна Кіршенбаум. – Ми звикли до такого стану речей, тож це нас абсолютно не обтяжує. Власне, нам дуже важливо було саме зараз відвідати вашу країну і перевірити, чи все готово. На сьогодні наша основна місія і побажання, – аби паломництво минуло спокійно і ці святкування закінчилися вдало як для Ізраїлю, так і для України.

На зустрічі голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка з ізраїльською делегацією учасники обговорили нюанси спільної роботи для підготовки до цьогорічного іудейського Нового року. Зокрема, йшлося про організацію безпеки й облаштування комфортних умов як для місцевих жителів, так і самих паломників.

Очільник області нагадав, що минулого тижня разом із Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль паном Еліав Бєлоцерковські відвідав місця паломництва й обговорив наявні проблеми. Каже: уже є й певні зрушення.

– Так уже історично склалося, що Черкащина багата своїми історичними цінностями не тільки для українського народу, а й для брацлавських хасидів, – сказав він. – У Черкаській області останнім часом провели багато масштабних заходів, під час яких громадськість та правоохоронні структури підтвердили згуртованість. Тож хочеться вірити, що й цьогорічне релігійне паломництво в Умані нам вдасться організувати на достатньо високому рівні і, головне, дотриматися цілковитої безпеки.

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Елів Бєлоцерковські відмітив, що місцева влада йде на зустріч паломникам.

– Між нами та місцевою владою склалася хороша співпраця, є діалог, – зауважив він. – Усі наші прохання були повністю задоволені. Окрім того, ми розглядаємо й те, який вклад можемо внести в розвиток міста Умань не тільки з точки зору паломництва, а й з точки зору співпраці між Україною та Ізраїлем у цілому.

До розмови з ізраїльською делегацією долучилися і керівники силових відомств області. Аби уникнути непорозумінь, спокій місцевих та самих паломників цього року, за повідомленням сектору зв’язків із громадськістю обласного управління МВС, пильнуватимуть 421 вартових порядку. До них мають приєднатися ще й ізраїльські колеги: їх кількість, каже пані Фаїна Кіршенбаум, залежатиме від чисельності паломників.

Водночас, буде залучено й 78 співробітників управління ДСНС області та 14 одиниць пожежної та спеціальної техніки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Паломництво #Умань #Черкащина #Евреї
Оголошення
live comments feed...