Впровадження бережливого менеджменту - перший крок до нового розвитку економіки Черкащини

Експерт міжнародного рівня з 30-річним досвідом впровадження бережливого менеджменту виробництва (lean management) Марк УОРЕН (США) презентував результати експрес-огляду черкаських підприємств та надав практичні поради щодо оптимізації виробничих процесів.

Професійна діяльність Марка Уорена включає досвід роботи, як з малими підприємствами з чисельністю персоналу до 100 осіб, так і з потужними компаніями, що включені в рейтинг Fortune 500. Серед них Bosch, Lucas, Cummins, Ford та багато інших. У рамках ініційованого Громадянським рухом «За процвітання Черкащини» написання Стратегії розвитку економіки області-2030, Марк УОРЕН відвідав Черкаську область. На запрошенняГолови Громадянського руху Наталії НЕТОВКІНОЇ, експерт протягом місяця відвідував місцеві підприємства і безкоштовно консультував черкаських виробників і бізнесменів.

- Підприємства, які я відвідав, працюють і у сільському господарстві, і у переробній галузі, а також у сфері виробництва. Стан підприємств також варіювався від перебування на межі виживання до більш успішного функціонування. І я побачив дві компанії, які вже нині цілком відповідають європейським стандартам виробництва, – зазначив Марк Уорен. – Власне, ці дві компанії можуть слугувати прикладом для решти. Це – “Юрія-Фарм” та “Манеж”. Також, я помітив, що компанії, які я відвідав, здатні виробляти більше продукції, можуть значно збільшити свою частку на ринку. Коли я сюди приїхав, то гадав, що бізнеси тут потребують навчання процесам виробництва. Проте виявилося, що вони потребують збільшення бази клієнтів. Та все, що необхідно для цього, вже містить сам ринок. На стабільному ринку домінують три компанії. Якщо ваша компанія не входить до їх числа, маєте замислитися над тим, чому споживачі вибирають ваших конкурентів.

За словами експерта, попри значну різницю у кінцевій продукції компаній та ринках, на яких вони працюють, усі прагнення керівників бізнесів зводилися до трьох основних бажань: збільшення клієнтської бази, притік інвестицій та прихід інвесторів, оновлення технологій та обладнання. Марк Уорен зазначає, що у схожій ситуації опинилися американські компанії у 70-х роках минулого століття, коли постало питання жорсткої конкуренції з Японією. У результаті тривалих пошуків компанії нарешті дійшли того, що слід щонайбільше орієнтуватися на клієнта і шукати способи визначити бажання кінцевого споживача. Власне, розширення клієнтської бази, “створення власного клієнта” закладає підвалини успіху компанії.

– Під час відвідування підприємств цікаво було спостерігати, як на підприємствах ідеї Марка ловлять усі – від директорів до звичайних робітників. І це показник, що нам дійсно потрібен був цей свіжий фаховий погляд, – підкреслила Наталія НЕТОВКІНА.

У цілому, впродовж місяця Марк УОРЕН побував на 33 підприємствах Черкас, Драбова, Кам’янки, Умані, Чорнобаю, Чигирина, Золотоноші, Шполи, Сміли. Тож фахові консультації експерта отримали такі підприємства, як ТОВ «Шеколан», «Етуаль – метал», Меблева фабрика «МІКС», «Гранд Маркет», завод «Богдан», «Юрія Фарм», молокозавод «Юрія», кондитерська фабрика «Меркурій» та інші.

Ті, хто мав нагоду поспілкуватися з експертом, відзначають актуальність та бюджетність запропонованих ним ініціатив, що є особливо цінним у теперішніх економічних реаліях. Більшість порад експерта не потребує значних капіталовкладень, натомість в перспективі дає значну економію коштів.

Компанія «Юрія-фарм» на ринку вже 6 років, і зараз займає четверте місце на ринку України. Керівництво ставить перед собою завдання вийти в лідери ринку. Тому консультація експерта якраз була дуже своєчасною.

–​ Марк зміг одразу “діагностувати” ті ланки виробництва, які потребують вдосконалення. Ми працюємо, але не бачимо цього. Марк приїхав і одразу вказав: отут і отут можуть бути «вузькі» місця, на які вам потрібно звернути увагу. Тому оці моменти показали нам, над чим треба працювати, що варто покращити, щоб увійти в трійку лідерів серед підприємств. І я переконаний, що вихід у лідери ринку можливий буде за рахунок подальшого розвитку бережливого менеджменту на підприємстві. Я також переконаний, що наш приклад свідчить, що регіональні виробництва можуть серйозно конкурувати із столичними компаніями та підприємствами міст-мільйонників, – говорить начальник аналітичного сектору наукового центру ТОВ “Юрія-Фарм” Руслан Візір.

Під час презентації Марк УОРЕН навів низку прикладів, як впровадження бережливого менеджменту допомагає вийти із замкненого кола проблем на новий рівень розвитку. Зокрема, саме новий підхід у виробництві став основою відродження економіки зруйнованої війною Японії наприкінці 40-х років минулого століття.

– Мені часто ставлять запитання як можна вийти із замкненого кола, де нестача коштів породжує інші проблеми. Я відповідаю – якщо ви опинилися в ямі – просто перестаньте копати! Озирніться навкруги – важливе рішення може бути поруч, – стверджує експерт.

Голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія НЕТОВКІНАвідзначила, що висновки та поради експерта будуть використовуватися при написанні Стратегії розвитку економіки області-2030.

- Бережливе управління тільки набуває поширення у нашій країні, але воно вже є обов’язковим сегментом уваги на підприємствах Європи та Америки, – зазначила голова Громадянського руху “За процвітання Черкащини” Наталія Нетовкіна. – За рахунок впровадження методик бережливого менеджменту зменшення виробничих витрат на підприємстві може сягнути до 30%. Завтра наші підприємства конкуруватимуть у відкритому ринку з європейськими і саме тому ми ініціювали створення економічної стратегії області, - зазначила Наталія НЕТОВКІНА.

Довідка. З 2002 року Марк УОРЕН консультує персонал факультету промислової інженерії (Industrial Engeneering) Університету штату Огайо (США) з питань впровадження бережливого менеджменту (Lean Management).

Консультаційну діяльність в Україні Марк УОРЕН розпочав на запрошення Фонду України-США за Програмою розвитку малих міст України (2005-2006), і його професійна діяльність присвячена практичному вирішенню проблеми стабільності і економічності виробництва, аналізу недоліків і збоїв у виробництві, послідовному впровадженню удосконалень виробництва, раціонального розміщення обладнання і використанню виробничого простору.

Перший проект запровадження бережливого виробництва (lean production) був реалізований Марком УОРЕНОМ ще в 1980 році, економічний ефект в результаті здійсненого переоснащення склав 200 тисяч доларів на рік. Розроблений Марком УОРЕНОМ «Тріейдж-метод» для промисловості дав змогу вирішити хронічні проблеми якості та реалізації продукції на 5-х консультованих заводах та протягом 6-х місяців скоротити рівень повернення споживачами продукції з 30% до 0,2%.

економіка Черкащина “За процвітання Черкащини”
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Суспільство
Кабмін передбачив для Черкаської області 22,3 млн грн на виплату грошової компенсації для отримання житла деяким категоріям громадян. Це дасть можливість забезпечити житлом 22 сім’ї осіб з інвалідністю І-ІІ групи учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО, повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало. Цьогоріч потребують виплати такої компенсації 45 сімей. За 2016-2018 роки 101-й особі виплатили 90,5 млн грн гро...
Суспільство
В серпні 2019 року в Черкасах створено 173 нових робочих місця, а з початку року – 1372. Станом на перше жовтня до Пенсійного Фонду України в Черкасах від платників податків міста надійшло 1384751,2 тис. грн. власних коштів (121,9 % від аналогічного періоду минулого року), з яких 1355875,3 тис. грн. – частина єдиного внеску розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, повідомили в мерії. В Черкасах на 242 людини зменшилася кількість...
Суспільство
За останні дні концентрації оксиду вуглецю, які б характеризувались як високі,  гідрометслужбою України не зареєстровані. У соцмережах поширилась інформація про високі рівні забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України. Осінні погодні умови – тумани, наявність приземних інверсій, коли утворюється затримуючий шар повітря, можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин. Але за даними спостережень на мережі моніто...
Новини компаній
Як часто Ви запитуєте себе чи добре почуваєтесь?! Ламкість та випадіння волосся пов’язуєте з авітамінозом?! Відчуваєте ком у горлі? Запитайте себе, як давно Ви були в лікаря? Чи проходили профілактичне обстеження? Якщо «Ні»– чому зволікаєте? Чому нехтуєте своїм здоров‘ям, адже це - найдорожчий скарб?! Саме час дати відповідь на саме головне питання. Досить часто ми плутаємо ці симптоми з іншими хворобами. Але саме вони можуть свідчити про порушення в робот...
Суспільство
Антициклон зі сходу цього тижня продовжить формувати на Черкащині суху, мало вітряну та дуже теплу як для цього часу погоду. За прогнозом, суттєвих змін у синоптичній ситуації в найближчій перспективі не видно. Впродовж тижня чекаємо температуру вночі 5-10º тепла, вдень 16-21º, повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Минулої суботи у Черкасах встановлено рекорд максимальної температури 22,4º тепла, проти 21,9º, який тримався ще з...
Суспільство
Співробітники Тальнівського районного сектору управління ДСНС провели роз’яснювальну роботу серед жителів міста. Темою спілкування стала суха рослинність та опале листя, які найчастіше спалюють громадяни на присадибних ділянках. Рятувальники наголосили на великій кількості  пожеж, які виникли на території району з причин необережного поводження з вогнем, повідомили в ГУ ДСНС у Черкаській області. Фахівці Служби порятунку розповіли про шкоду, яку несе за со...
Новини компаній
Гучний сміх переходить в нестримний регіт, саме так проходить гра в рулетку з цукерками Jelly Belly. Цукерки з'явилися на світ завдяки одному епізоду з фільму про Гаррі Поттера в якому згадуються цукерки з різноманітними смаками, навіть зі смаком тельбуха і "комашки з носа". Майже моментально після своєї появи цукерки з непередбачуваними смаками Jelly Belly підкорили увесь світ. Однією з причин такої популярності Jelly Belly стала подача цукерок у формі гр...
Суспільство
Відповідно до міської програми «Черкаські таланти», обдарованим учням Черкас  призначено стипендії міського голови. Стипендії в розмірі тисячу гривень щомісячно призначені з 1 жовтня цього року до 31 травня 2020 року. Від імені міської влади сертифікати обдарованим дітям  вручив директор департаменту освіти Сергій Воронов, повідомили в мерії.  Стипендію «За високі досягнення в музиці»:  – Заєць Анні Іванівні –  учениці Черкаської дитячої музичної школи №1...
Суспільство
Черкаські синоптики спрогнозували теплу погоду без дощів. "Учора середній температурний фон в нашому регіоні перевищував кліматичну норму на 5-8°, і відповідав початку вересня. Вдень повітря прогрівалося до 22-24°, що на рівні та вище максимумів на цю дату за період метеоспостережень",— повідомив Віталій Постригань, голова обласного гідрометцентру. Вихідними буде на 4-5 градусів тепліше за кліматичну норму. Вірогідність дощів нульова, але після заходу сонц...