Ізраїль не буде відмовляти хасидів їхати в цьому році в Умань

Переживання жителів міста Умань про те, що цього року традиційно до них не приїдуть паломники-хасиди з Ізраїлю, сьогодні були заспокоєні.

Про таку новину сьогодні повідомив посол Ізраїлю в Україні Еліа Білоцерківський.

Посол заявив, що його держава не буде відмовляти або перешкоджати візиту в Україну ортодоксальних іудеїв - так званих «брацлавських хасидів»

Але в одночас з цим Еліа Білоцерківський закликав своїх співгромадян під час візиту в Україну бути «вкрай уважними, здійснюючи паломництво».

Довідка. Всі євреї, які представляють течію хасидизму, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана (засновник брацлавського (бресловского) хасидизму). Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть Новий рік Рош Ха-Шана біля його могили, то наступний рік буде дуже щасливим для них. Вони приїжджають до Умані цілими громадами, разом з дітьми. Деякі хасиди, зазвичай, приїжджають кілька разів за життя, деякі щорічно. Це все залежить, насамперед, від фінансових можливостей приїжджих. Ті євреї, які не мають коштів на поїздку в Україну, звертаються за допомогою до спеціальних структурам Ізраїлю, які займаються благодійністю. Вони оплачують проїзд громаді, надають їм харчовой пайок і кошти на оренду житла в Умані.

З 2010 року між Україною та Ізраїлем була підписана угода про взаємний безвізовий в'їзд в країну. Завдяки цьому очікувалося масове паломництво хасидів в Україну. Але з деяких причин багато хасидів так і не пройшли розмитнення в аеропорту Борисполя і не потрапили в Умань. Тому загальна кількість хасидів, які прибули до Умані в 2010 році з безвізового в'їзду становила всього 23-25 ​​тисяч осіб, що не є найбільшою цифрою за всю історію паломництва хасидів. На кількість паломників не вплинуло навіть те, що 2010 року був ювілей цадика Нахмана - 200 років з дня смерті.

Хасиди Умань Україна Ізраїль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі