Парк “Ювілейний” у Черкасах реконструюють (фото)

Минулого тижня розпочато реконструкцію вхідної групи парку 50-річчя Жовтня з боку вул. Пальохи. Так, його “нове обличчя” вже наприкінці наступного місяця буде з сучасними лавами, кашпо, ліхтарями, тротуаром та вхідною частиною. Замовник робіт – Департамент містобудування Черкаської міської ради.

Оновлений вхід до цього парку матиме не лише більш сучасний та естетичний вигляд, а й буде функціональним. Так, тут розташують 10 лав та ще три конструкції для сидіння навколо дерев, кілька квітників та декоративних ліхтарів. Про це інформує КП Дирекція парків.

- Парк 50-тиріччя Жовтня – улюблене місце відпочинку жителів Черкас і візитка міста, тож дуже виправдано, що його головний вхід зміниться, адже до цього часу він був радянського зразка. Багато людей зауважували, що він уже морально застарів та невиразний, не освітлюється. Я переконаний, що після реконструкції в черкасців з’явиться ще одне улюблене місце для дозвілля, – говорить директор КП “Дирекція парків” Олександр Радуцький.

Парк “Ювілейний” у Черкасах реконструюють (фото), фото-1

Наразі роботи виконують з десяток робітників, працює три одиниці техніки комунального підприємства “Черкасиінвестбуд”.

Попри те, що торік розглядалося питання перейменування парку, офіційна його назва залишається старою. Проте, вхідну частину оздоблять назвою “Парк “Ювілейний”, яку вживають жителі обласного центру.

- Наступним масштабним проектом у цьому парку стане повернення Колеса огляду. Проте, він досить дорогий – більше трьох мільйонів гривень, тож важко сказати, коли вдасться його реалізувати, – зазначає Олександр Романович.

Нагадаємо, що історія парку на березі Дніпра починається з 1953 року, коли працівники лісозахисної станції засадили соснами піщані дюни на околиці міста, а згодом колектив Дахнівського лісництва озеленив урвище. Парк тут заклали 1967 року на честь 50-річчя Жовтневої революції. Автори проекту – митці В. Пастухов та Георгій Урсатій. Останній за комплекс ландшафтного парку удостоєний Шевченківської премії разом зі скульптором та інженером.

Парк “Ювілейний” у Черкасах реконструюють (фото), фото-2

Сьогодні його площа сягає 50 га, на території росте близько 70 видів рослин. До послуг відпочивальників 4 паркові атракціони. Також тут працює більше 10 підприємців, які здійснюють торгівлю та пропонують низку розваг для малечі.

Серед нагород черкаської перлини – І місце на Всесоюзному конкурсі ювілейних парків 1972-го року, Золота медаль паркового мистецтва й занесення до Міжнародного каталогу парків 1980-го року, за результатами голосування внесення до когорти 7 чудес Черкащини 2010-го року.

На балансі КП “Дирекція парків” парк перебуває з 2007-го року.

2010-го року підприємство очолило перелік кращих за результатами Національного бізнес-рейтингу загальнодержавного статистичного ранжування суб’єктів господарювання за сукупністю показників їх фінансово-господарської діяльності, а 2013-го вибороло бронзу в рейтингу топ-45 підприємств-лідерів країни.

Парк “Ювілейний” Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі