• Головна
  • Безбройні черкащани відмовилися йти на вірну смерть
12:02, 9 вересня 2014 р.

Безбройні черкащани відмовилися йти на вірну смерть

Батальйон "Черкаси" (БТО №14) потребує термінової допомоги, б’є тривогу керівник Черкаської телекомпанії “Антена-плюс” Валерій Воротник у “Фейсбуці”. 

Батальйон отримав безглуздий та злочинний наказ від командування, не маючі іншого озброєння, крім стрілецької зброї та кілької зенітних установок, висунутися в напрямку Донецька та заняти оборону попереду 72-ї бригади ЗСУ. Фактично безбройних черкащан, які мають замість БТРів автобуси ПАЗ та вантажівки ГАЗ виробництва тридцятип’ятидесятирічної давнини, виставляють в якості живого щита попереду регулярних кадрованих та добре озброєних частин ЗСУ. Більше того, є інформація про те, що у цьому напрямку окупаційні російські війська разом з сеепаратистами готують бронетанковий прорив з Донецька у бік Маріуполя. Особистий склад батальйону,  маючи всю інформацію про оперативну обстановку на цій ділянці фронту, відмовився виконувати наказ вищого військового керівництва, подавши відповідні письмови рапорти на ім’я комбата Радченка. Зараз батальйон зупинився в місті Волноваха  Донецькох області — це в 40 км від центра Донецька. 
Рішення, про яке я повідомляю, було практично одностайно підтримано особистим складом БТО №14, за винятком чотирьох офіцерів. (Загалом чисельність військовослужбовців — більше 450 осіб, включно офіцерів та солдатів). Батальйон укомплектовано з добровольців та призовників з числа мешканців Черкащини. Близько тижня тому батальйон було передислоковано з міста Котовськ (на кордоні з Придністровською самопроголошеною республікою) у зону АТО в Донецьку область. 
Крім того вчора, 8 вересня при виконанні бойвої задачі чотири бійці батальйону (роти охорони) отримали поранення різного ступеня тяжкості. Інформації про загиблих нема. Принаймні так повідомлено особистому складу батальйону.
Ситуація кричуща. Критика в бік військового керівництва та керівництва АТО жодним чином не вплинула на їх ставлення до людей, що пішли добровільно захищати Україну від агресора. Безглузді та злочинні накази, які призводять до великих людських втрат, безглузді дії, що не мають тактичного чи стратегічного значення. Сьогодні настала черга стати гарматним м’ясом сотням наших рідних та друзів.
Б’ємо у всі дзвони. Намагаємось привернути увагу суспільства та особисто Президента України Порошенка. 
Хлопці наголошують, що їх “бунт” не слід сприймати як дизертирство. Вони не склали зброю, не покинули місце дислокації частини. Зараз вони зі зброєю в руках знаходяться у своїх бойвих “пазіках” та “газіках”.
Ми не намагаємось перебрати функції військового керівництва. Але ми маємо встановити жорсткий громадський контроль за його діями. Ми не маємо дозволити примушувати людей до акту коллективного самогубства!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Батальйон Черкаси #Черкаси
Оголошення
live comments feed...