• Головна
  • Корсунський заповідник відродили черкаські комунальники
15:30, 25 вересня 2009 р.

Корсунський заповідник відродили черкаські комунальники

Минулої п'ятниці міський голова Черкас Сергій Одарич спільно із директором КП "Дирекція парків" побували на своєрідному відкритті "оновленого" Корсунь-Шевченківського державного заповідника.

Нагадаємо, протягом майже трьох тижнів черкаські комунальники допомагали корсунчанам наводити лад у їхньому парку: обрізали гілля, розчищали зарості, оновили освітлення та поновили роботу фонтану.

У парку силами корсунських меценатів відремонтували альтанку. Біля скульптурної композиції "Яна і Наталки", українських "Ромео і Джульєтти", запрацював перший на весь Корсунь фонтан, що не функціонував майже 20 років. Відродили його працівники черкаського водоканалу. Вони повністю замінили гідроізоляцію та провели водогін. Двомісячний обсяг роботи черкаські комунальники виконали лише за три тижні. За це отримали подарунки і подяки від корсунської влади та керівництва заповідника.

Міський голова Черкас Сергій Одарич розповів передісторію, яка лягла в основу "дружби" комунальників двох міст. Кілька тижнів тому, коли він прогулювався алеями парку зі своєю дружиною Анжелою, зустрів мера Корсуня, який розповів про проблеми в утриманні заповідника. Як з'ясувалося, він має статус державного, проте практично жодної копійки держбюджет на роботи з благоустрою не виділяє, міська скарбниця також фактично нічим допомогти не може. Заповідник повільно занепадає.

– Поспілкувавшись, ми вирішили об'єднати наші зусилля у наведенні порядку у парку, який має майже 200-річну історію. До того ж у нас вже є досвід проведення таких робіт: у "Дирекції парків" створена спеціальна бригада, є техніка тощо. А фахівці водоканалу облаштували у Черкасах не один фонтан. Тож за кілька тижнів усі роботи були зроблені, – розповів Сергій Одарич.

За його словами, "меркантильний інтерес" Черкас полягає у тому, щоб у Корсунський заповідник на екскурсії приїжджали школярі з навчальних закладів обласного центру. А згодом подивитися на красу парку приїздили туристи з інших міст, а то й країн. Сергій Одарич переконаний, що від візитів туристів виграють як Корсунь, так і Черкаси.

Міський голова Корсуня Михайло Самійленко задоволений роботою черкаських комунальників. Він вдячний міській владі Черкас за проявлену ініціативу. Виступаючи на відкритті поряд зі скульптурною композицією "Ян і Наталка", він пожартував, що відтепер у Корсуні може зрости народжуваність. Мовляв, до оновленого фонтану на побачення приїжджатимуть закохані навіть із сусідніх міст. Найближчим часом міська влада Корсуня планує організовувати у альтанці поряд із фонтаном виїзні весільні церемонії.

Директор КП "Дирекція парків" Олександр Радуцький говорить, що працівники підприємства пишаються результатами своєї роботи в Корсунському парку.

– По-перше, міський голова Корсуня вручив почесну грамоту за професіоналізм кожному нашому працівникові, який облаштовував цей парк. По-друге, він зізнався, що наші люди зробили за 2 тижні такий обсяг роботи, на який їм би довелося витратити місяці. По-третє, корсунчани в захваті від результату роботи нашої команди. Парк дійсно став виглядати по-іншому. Відкрилися такі краєвиди, яких раніше за хащами складно було розгледіти. За цей короткий період нам вдалося розчистити всі основні алеї парку, завдяки чому він по-іншому "заграв", – пише на своєму блозі Олександр Радуцький.

Довідка: Корсунський парк розміщений відразу на кількох островах річки Рось. Розмір цього парку, якому вже понад 200 років – 100 га, що в 2,5 рази більше, ніж парк 50-річчя. Два століття тому російський цар викупив Корсунський парк у польських шляхтичів за 100 тисяч срібних. Подальша історія парку складалася так, що там був і замок, і конюшня, і місце для відпочинку працівників залізниці. Після війни йому надали статус всесоюзного, а згодом – національного. На жаль, зараз він залишився без фінансування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...