• Головна
  • На Черкащині пожежу гасила...річка
14:39, 25 вересня 2009 р.

На Черкащині пожежу гасила...річка

Горіння торф'яних відкладень на площі близько трьох гектарів на правому березі Тясмина поблизу села Вітове Чигиринського району вирішили зупинити, піднявши рівень води у річці.

– Загорання торфу на значній площі класичними методами погасити практично неможливо, – пояснив начальник відділу з питань надзвичайних ситуація Чигиринської райдержадміністрації Олександр Грунь. – Поклади торфу у цих місцях лежать на глибині від 40 сантиметрів до півтора метра. Загораються вони найчастіше через випалювання трави, сприяє цьому і спекотна погода. Навіть якщо згори горіння зупинити, воно може продовжуватись під землею. Особливо небезпечні такі пожежі провалами ґрунту. Людина може по пояс потрапити у несподіване провалля. А коли там жар – це дорівнює смерті.

– Єдиний вихід – підняти рівень води у річці Тясмин, аби вона просочилась у ґрунт і природним чином загасила пожежу, – каже Олександр Миколайович. Тому вирішили зупинити роботу насосної станції в селі Стецівка. СТОВ "Чигиринська аграрна компанія", яке орендує частину цієї землі, взяло на себе оборювання осередків загорання, аби по канавах швидше надійшла волога. Рівень води в Тясмині вже піднявся на 35-40 сантиметрів. Планується, що коли він підніметься на півметра, це розв'яже проблему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...