• Головна
  • «Не туалети потрібно зараз будувати, а допомагати армії!», - черкаський депутат
08:28, 4 серпня 2014 р.

«Не туалети потрібно зараз будувати, а допомагати армії!», - черкаський депутат

1 серпня Черкаська міська організація «Батьківщина» вирушила в дорогу з гуманітарною допомогою у батальйон «Азов» на Донеччину.

"Повернувся з зони АТО. Вдвох з «батьківщинівцем» Романом Шовенком возили гуманітарну допомогу бійцам батальону «Азов» на Донеччину. Там дванадцять наших черкащан. Молодих за віком, але вже опалених війною і болем втрат", - повідомив сьогодні у Facebook депутат міської ради від "Батьківщини" Микола Добровольський.

"Хлопці щиро зраділи. Ми, за Їхними словами, рідкі в них гості з Черкас, які навідав саме їх. І посадовці і політики, кажуть, приїздять, але не до них. Зі всіма бійцями раніше зустрічався на Майданах під час Революції Гідності. Приємно, що і хлопці впізнали.

Під час нашого приїзду, з передової доставили пораненого в живіт бійця з іншої роти. Прострелили через бронежилет. Отакі броніки досі видають бійцям. Ті, хто заробляє на війні, повинні бути покарані! Нашим авто збиралися перевозити бійця до лікарні. Таня Чорновіл, яка там в цей час також перебувала, встигла організувати реанімобіль на Київ.

У хлопців на дванадцятьох один дешевий тепловізор. Нема жодного бінокля з визначенням відстані, так званого дальноміра. Прибор нічного бачення один. Рації привезли, але їх потрібно прошивати. Навіть ріжків до патронів не достатньо, просять привезти. Мають по 2-а ріжки, хто зміг сам докупив додатковий ріжок по 180 грн. Коли йде бій, щоб заповнити відстріляний ріжок потрібний час ... У сепаратистів, кажуть, по 10-ть щонайменше ріжків з собою. 

Хлопці з черкаської роти - усі з «Правого сектору». Але там зараз ніхто про приналежність до партій не згадує… 

За допомогу бійці вдячні. Просили їх не забувати. Говорять, бракує не харчів а моральної підтримки ... Раділи як діти малюнкам від черкаської малечі. Записали відеозвернення до черкащан зі словами вдячності. Спілкування перервала тривога.

Довго не міг додзвонитися ще до одного нашого бійця з іншої роти цього ж батальйону. Телефон був відключений, Геннадій Шевченко перебував з групою на завданні. Це той Шевченко, що є одним з організаторів в Черкасах Народної самооборони. Геннадій Шевченко вже місяць воює, він - боєць батальйону «Азов». Повернувшись з завдання, сам вийшов на зв'язок. Прибіг з хлопцем снайпером з Корсуня, обнялися, поспілкувалися.

Гуманітарки в мене вже не було, то ж вишкріб все що лишалося на зворотній проїзд, залишили тільки на дизельне пальне. Гена не хотів відпускати, видно, що всі вони скучили за миром та домом... У нього, і у бійця з Корсуня розірване взуття. Попросили привезти легке взуття. Також потрібні прості шкарпетки. Снайпер з Корсуня просив приціл ночного бачення, бо той що у нього 80-х років минулого століття. Обов’язково іншим разом завезу допомогу й нашим хлопцям з групи Гени Шевченко. 

Завтра піду в «Лавенту», розміри Гена надав, спробую домовитися про спецзаказ на всіх. Там спека, а в чоботях їм важко, тож треба щось легке придумати та зручне. Буду переконувати депутатів, що не туалети потрібно зараз будувати, а армії допомагати. У нас є і «Лавента», і Приладобудівний завод може нормальні бронежилети робити, і «Фотоприлад» працює та оптику може робити…

Не було б зайвим відрядити деяких депутатів і владців у зону АТО, хоча б на декілька годин, щоб зрозуміли, що наразі важливіше, і що заробляти на відкатах, красти народні гроші сьогодні – самий тяжкий гріх.

Зустрічалися і розмовляли з багатьма. Питали про закінчення війни. Кажуть, якщо нагорі не домовляться, війна продовжиться і взимку. Багато чеченців-кадирівців, і вони постійно прибувають ...

Є випадки зовсім ганебні для влади. Затримали, наприклад, бійці вербувальників, здали у місцеву прокуратуру, а цих вербувальників відпустили. Схопили розвідника сепаратистів, який слідкував за пересуванням наших груп по місту, фіксував це на фото, при ньому флешки, карти, схеми. Через деякий час цього розвідника прокуратура відпустила, а на хлопців завели справу, інкримінуючи бійцям перевищення повноважень и пошкодження майна.

Корупція і владне свавілля на війні, коли щодня зустрічаєшся віч на віч зі смертю, відчувається гостріше і набагато болісніше. Якщо влада сама не почне очищення, то бійці, повернувшись з фронту, напевне, самі проведуть справжню люстрацію", - думає Микола Михайхович. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Добровольський #АТО #Черкаси
Оголошення
live comments feed...