«Рішення виконкому підняти ціни на проїзд — антинародне», — батьківщинівець

З 7 липня жителі обласного центру їздять у маршрутних таксі громадського транспорту за 3 грн. Нововстановлений тариф в Черкасах є одним з найвищих по країні. Підняттю ціни передували громадські слухання та погрози мера Сергія Одарича перевізникам про те, що якщо ті не будуть діяти відкрито і показувати свої розрахунки будуть переглядатися конкурсні умови.

Однак, як виявилося, показові погрози та проведення громадських слухань були лише підготовкою громадської думки до підвищення вартості. Як умілий піарщик, Сергій Олегович зумів за місяць обговорень та узгоджень промити мізки містянам і факт залишається фактом – ціни на проїзд нині складають 3 грн.

Вже з перших днів підвищення-покращення, депутати міської ради на сесії 8 липня підтримали запит депутата міської ради Миколи Добровольського щодо вивчення питання перегляду ціни на проїзд, звичайно, що в бік її зменшення. Тоді запит підтримали 57 депутатів і міський голова Сергій Одарич. 

Однак дуже скоро міський виконавчий комітет не напружуючись у дослідженні підвищення вартості проїзду дав відповідь за підписом Сергія Одарича – «скасування рішення про підвищення проїзду є недоцільним». Фото відповідні додається внизу в фотогалереї. 

З цього приводу журналісти порталу Кропива поспілкувалися з ініціатором запиту депутатом Миколою Добровольським.

— Ви задоволені відповіддю міського голови на Ваш запит щодо обґрунтованості підвищення цін на проїзд в маршрутках?

— Я не можу це словоблуддя розцінювати як відповідь міського голови. Це типова відписка посадової особи, яка не дотримується свого слова і маніпулює громадською думкою. Якщо б він відверто сказав виборцям, що коли прийде до влади одним з перших прийме рішення про підвищення проїзду, більша частина черкасців навряд чи б за нього проголосувала. Тепер, мабуть, його тролі напишуть, що це перший пункт його транспортної реформи, а він про неї попереджав.

— З самого початку постановка питання, яке підтримали 57 депутатів виглядала цілком популістично, оскільки тарифи на проїзд вже підняли. І мало вірилося в те, що вже після зростання ціни, хтось її буде знижувати. Це була піар-акція чи Ви дійсно сподівалися на зниження ціни?

— Навіщо тоді обирати міську раду, розвивати самоврядування, якщо рішення цього органу народовладдя вважати популістськими. Міська рада згідно закону має повноваження відміняти рішення виконкому. Виконком підзвітний міській раді, а не навпаки. Біда у тому, що в нас працює ще старий виконком, якому чим нам гірше,тим йому краще. 

Рішення цього старого комуністично-регіоналівського виконкому, підписане новообраним міським головою, в умовах війни, підвищення цін на газ, стрімкого зростання цін, є антинародним. Тариф на послуги перевезення пасажирів маршрутними таксі в розмірі 3.00 грн. був визначений з порушеннями порядку формування та без достатнього економічного обґрунтування їх розміру, без розкриття всієї структури тарифу і показників прибутковості.

До речі, на відміну від Черкас, міські голови і виконкоми інших міст розуміють, що пояси треба затягувати не тільки людям, а й чиновникам, і перевізникам.

Не погодилися підвищити тарифи, зокрема у Луцьку, Рівному,Кіровограді та інших містах. У Сумах вартість проїзду складає 2 грн. То що вони популісти?
Чи популісти перевізники, які і після підвищення тарифу перевозили пасажирів за старою ціною? 

Я зустрічався з керівником підприємства АвтоТюл Ігорем Петровичем Ганжою. Його підприємство незважаючи на підвищення цін на пальне, знайшло можливість перевозити пасажирів по маршруту №36 «Річковий вокзал-Сумгаїтська» за 2 грн. за квіток по маршруту №36. Він розповів, що вартість проїзду у 2 грн не є досить прибутковою, але така ціна покриває затрати, що дає можливість підприємству виживати. Звісно, що про розвиток и прибуток, коли йде війна і народ ледве зводить кінці з кінцями, мова не йде. Ігор Ганжа це розуміє. Що робить виконком? Замість того, щоб вивчити досвід, підтримати перевізника департамент економіки звернувся до РВ АМКУ з вимогою перевірити наскільки ціна послуги на цьому маршруті відповідає законодавству з питань конкуренції. У результаті перевізник був змушений підвищити тариф до 3 грн. Чи можна такі діі виконкому вважати здійсненими в інтересах громади? Ні!

— Міський голова, який спочатку підтримав ваш запит, відповідаючи на нього ж зазначає, що була дотримана вся процедура з підняття тарифів та проведені громадські слухання, цього було достатньо щоб підняти ціну на проїзд?

— Я не можу відповідати за міського голову, чому він говорить одне, а робить інше. Але можу здогадуватися, що якби він на сесії виступив проти відміни рішення про підвищення проїзду, то його б депутати з «Батьківщини» з присутніми на тому засіданні активістами Самооборони, Автомайдану, Блокпосту та інших громадських організацій, виштовхали б далеко за межі зали засідань.

Але, ще раз акцентую: цей тариф був визначений з порушеннями порядку формування та без достатнього економічного обґрунтування його розміру. Рішення прийняте на підставі звернення перевізників і проведених «для галочки» громадських слухань, на яких були присутні представники перевізників, чиновники і депутати. До черкасців, людей, що користуються цим транспортом, інформація про громадські слухання – місце і час їх проведення належним чином не була доведена. На засіданні виконавчого комітету позицію і інтереси громади враховано не було. Тобто процедура дотримана не була. А головне — нема достатнього економічного обґрунтування. Ті таблиці розрахунків, надані самими перевізниками, що вкинуті на сайт МВК, то, як кажуть, «розвод лохів».

— Яка подальша доля даного питання? На запиті все і закінчиться?

— «Батьківщина» йдучи на вибори обіцяла, що буде відстоювати інтереси виборців. Ми свого слова дотримуємося. Тому ми вимагаємо і будемо вимагати відміни цього рішення. Бо це антинародне рішення, прийняте представниками антинародної влади. Крім запитів, є й інші форми досягнення мети, передбачені законодавством. Потрібно буде виведемо людей. Але я сподіваюсь, що влада, якщо не міська, то правоохоронні органи дослухаються до думки громади і депутатів.

— Чому Ви вважаєте, що ціна мала б бути нижчою, коли дійсно зросли витрати на пальне та запчастини?

— По-перше, так вважають і самі перевізники, які розуміють, що ми живемо в стані війни, і наживатися на цьому – злочин, тому ці перевізники-патріоти намагалися не підвищувати тариф. Приклад я вже наводив. По-друге, ніхто не надав, не оприлюднив аналізу економічного нібито обґрунтування тарифу. Ціни на пальне виросли, це усі відчули. Я теж водій. Але, одна різниця, коли я на легковій їду з Митниці до ЮЗР, і коли маршрутки, витрачаючи стільки ж бензину, перевозять сотні пасажирів, з кожного по 3 грн. Там пасажиропотік. Ніхто це питання не вивчав, бо немає бажання у виконкому робити його прозорим. І це тільки одна складова. Я вже не кажу про зарплати, податки. Про те, що галузь таки працює у тіні.

До того ж, Сергій Одарич як посадова особа публічно заявляв, що «перевізникам, які не будуть працювати прозоро, надаючи перевагу тіньовій діяльності, та проігнорують надання МВК обґрунтувань доцільності підвищення вартості проїзду, тарифи не переглядатимуть». Але це на словах. Насправді вийшло, що усього 4 з 17 перевізників надали калькуляції, які ніхто не аналізував, але тариф все одно підвищили. 

— В умовах, коли тарифи підняті, переважна частина перевізників не взяла участь у громадських слуханнях, не показала відкрито свою калькуляцію, окремі перевізники навіть заявляли про можливість возити пасажирів дешевше. Сьогодні всі ж возять за однією ціною. Чи будете ви ініціювати подальший розгляд питання, наприклад перегляд конкурсних умов для тих хто не показує реальні цифри? 

- «Батьківщина» у міськраді заявила про свою категоричну незгоду з рішенням виконкому №637 від 03. 07.2014 «Про встановлення тарифу на проїзд у міському пасажирському транспорті м. Черкаси», і буде робити все можливе в рамках Закону, щоб це рішення скасувати. А конкурсні умови так чи інакше потрібно переглядати. Це давно на часі. І зараз, під час війни, серед вимог повинні бути головні — забезпечення безпеки перевезень і патріотизм.

Добровольський проїзд Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Суспільство
Черкащина залишиться під опікою антициклону зі стабільною сухою та тихою погодою. Південні вітри не дозволять нічній температурі знизитися до заморозків, і залишать її у межа +3... +8º. Вдень температура сягатиме аж 18-23º тепла, повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Незручність – протяжні зони туманів. В умовах великих добових коливань температури без них нікуди. Лише сильні роси, нічні та ранкові тумани, які являються додаткови...
Суспільство
На доцільності саме цієї дати наголосив директор КП "Черкаситеплокомуненерго". До 25 числа температура повітря буде досить високою, повідомили в мерії. — Ми з міським головою Анатолієм Бондаренком ухвалили рішення не давати нині тепло в школи, тому що це не має сенсу, — зазначив директор КП Павло Карась. Мер зауважив: не доцільно умикати опалення у житлових будинках, адже за вікном +20. У дошкільних навчальних та медичних закладах Черкас нині опалення є. Ч...
Суспільство
Тимчасово заборонили рух транспортних засобів вулицею Новопречистенською між вулицями Благовісною та Надпільною. Заборона діє з 15 до 29 жовтня. У цей час на цьому відрізку проведуть аварійні роботи теплових мереж, повідомили у мерії Черкас. Директору ПАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» Михайлу Фатьянову доручили встановити необхідні дорожні знаки та огородження, погоджені з управлінням патрульної поліції в Черкаській області та відновити зруйнов...
Пригоди
Із села Червона Слобода, надійшло повідомлення про пожежу зернозбирального комбайна «New Holland TR88». На боротьбу з вогнем оперативно прибули вогнеборці та місцева пожежна команда із села Леськи. Спільними зусиллями бійців ДСНС пожежу вдалося локалізувати, за 5 хвилин повністю ліквідувати. Внаслідок пожежі вогонь пошкодив лише зерновий шнек, повідомили в ГУ ДСНС у Черкаській області. В місті Христинівка під час руху виникла пожежа комбайна «Єнісей». Вияв...
Новини компаній
Вест хайленд уайт тер'єри - невеликі мисливські собаки, що володіють напористістю і азартом. Їх  батьківщиною є Шотландія. Вест хайленд уайт тер'єрів найчастіше купують у віці від 2 до 4 місяців. Практично відразу власник повинен зайнятися вихованням собаки, оскільки невиховані вести можуть бути впертими. Але ті собаки, яким пощастило бути під опікою грамотного і досить жорсткого господаря, стають слухняними і доброзичливими. Найчастіше спокійно уживаються...
Суспільство
Житель Золотоноші робив закладки наркотику, поліція виявила у нього 15 фольгових згортків психотропної речовини. До Золотоніського відділу поліції надійшла оперативна інформація, що на території міста чоловік займається збутом наркотичних речовин шляхом закладок. Під час перевірки інформація підтвердилась. Жителя Золотоноші поліцейські відшукали на одній із вулиць міста, повідомили в ГУ НП у Черкаській області. При ньому було виявлено 15 фольгових згортків...
Суспільство
У Черкасах на вулиці 30-річчя Перемоги — від вул. Сумгаїтська до вул. Руставі — завершилися роботи із заміни старих натрієвих ламп на нові світильники. «105 натрієвих лапм працівники КП "Міськсвітло" замінили на 95 LED-світильника (Ampera Midi/64L) потужністю 135 Вт. Під час оновлення вуличного освітлення додатково встановлено 1 опору. Дякую комунальникам за ефективну роботу», — написав міський голова Анатолій Бондаренко на сторінці у Фейсбук. Читайте тако...
Суспільство
Протягом пожежонебезпечного сезону у лісах Черкащини трапилося 47 випадків низових лісових пожеж на площі 7,02 га. Зараз, не зважаючи на осінню прохолодну погоду, у лісах знову переважає 5 найвищий клас пожежної небезпеки. Тож працівники державної лісової охорони продовжують працювати в посиленому режимі, повідомили в ОДА. Оскільки основною причиною виникнення лісових пожеж є людський фактор, лісівники ведуть протипожежну агітацію серед населення. Для охо...
Суспільство
Сьогодні, 10 жовтня, митрополит Київський та Всієї України Епіфаній у селі Червона Слобода Черкаського району освятив храм Успіння Пресвятої Богородиці. В освяченні Храму взяли участь Митрополит Черкаський та Чигиринький Іоан та архііреї Православної церкви України з духовенством. Це перший храм збудований на Черкащині Єдиної Помісної Православної церкви України після отримання Томоса від Вселенського Патріарха Варфоломія, повідомили в ГУ ДСНС у Черкаській...