• Головна
  • «Професійна армія не повинна ховатися за спинами патріотів», - нардеп
14:41, 23 липня 2014 р.

«Професійна армія не повинна ховатися за спинами патріотів», - нардеп

Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження указу президента України Петра Порошенка «Про часткову мобілізацію». На підтримку відповідного законопроекту на засіданні у вівторок, 22 липня, проголосували 232 народних депутати, але далеко не всі підтримали це рішення.

Народний депутат, голова Київської обласної організації «ВО «Батькіщина» Костянтин Бондарєв, перебуваючи з робочим візитом у Черкасах, пояснив, чому не підтримав це рішення,  пише "Про Головне".

Нардеп зауважив, що насамперед необхідно було ратифікувати угоду з ЄС, оскільки сьогодні дане питання у Верховній Раді не розглядається, що викликає обурення громади, яка стояла за це на Майдані. Угода з ЄС дає можливість Україні розраховувати на всебічну підтримку країн Європейського союзу, в  тому числі і у відновленні миру. Наступним кроком має бути уведення військового стану на території Донецької та Луганської областей, що дасть можливість оптимізувати та скоординувати дії усіх учасників військових дій.

Бондарєв зауважив, що невизначеним залишається питання ротації військовослужбовців. Люди виснажені як морально, так і фізично, їм необхідний відпочинок, оскільки багато хто знаходиться в умовах військових дій вже по 3-4 місяці. Наразі у Верховній Раді мова йде лише про  відпустки військовослужбовців терміном на 10-15 днів. Але досі немає чіткого розуміння процедури їх надання. Також виникає питання, чому замість нової хвилі мобілізації в зону АТО  не відправляють професіоналів з СБУ, МВС та інших представників силових структур? Невже захищати Україну мають люди без досвіду, знань та навичок військової справи, простіше кажучи- мирні мешканці, в той час коли не задіяними залишаються десятки тисяч тих, хто вміє користуватися зброєю?

Працівники МВС, професійна армія, СБУ мають стояти на захисті держави, а не ховатися за спинами патріотів,  переконаний «батьківщинівець».

Також Бондарєв зазначив, що сьогодні можна було б уникнути багатьох втрат, якби існувала налагоджена і чітка система координації дій та комунікації всіх учасників АТО.

Окремо було виділено Костянтином Анатолійовичем те, що не можна відправляти на війну не підготовлених людей.  Він зазначив, що необхідно спочатку організувати процес навчання та підготовки армійців і лише потім, підготовлених спеціалістів направляти на Схід. Таким чином втрати нашої армії були б значно меншими, ніж зараз.

Після спілкування з представникам Національної гвардії, бійцями різних спецпідрозділів народний депутат пояснив, що далеко не все так добре, як хотілося б. У звітах військових постійно йдеться про те, що  «солдатам вистачає  всього: одягу, зброї, обладнання, продуктів», а насправді ситуація досить критична. Спочатку необхідно забезпечити армію спеціальними засобами захисту, озброїти її, налагодити харчування. Необхідно спростити систему державних закупівель для потреб антитерористичної операції,  а вже потім приймати рішення про нову хвилю мобілізації.

К. Бондарєв окремо виділив питання забезпечення соціальних гарантій та визначення статусу усіх бійців, які сьогодні перебувають в зоні військових дій, а значить боронять нашу землю від терористів. Лише після прийняття усіх вищезазначених рішень можна переходити до питання мобілізації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бондарєв #Черкаси #мобілізація
Оголошення
live comments feed...