Тату як спосіб самовираження черкащан (фото)

З кожним днем на вулиці нашого міста можна зустріти все більше і більше людей, які прикрасили своє тіло різнобарвними загадковими татуюваннями: від зображення представників флори і фауни до національної символіки і латиномовних афоризмів. Тату давно перестало бути ознакою морального покруча, який щойно вирвався на свободу із-за гратів. Навіть сам термін успішно витіснив із мовлення менш приємний і стереотипний – «наколка». У наші дні татуювання стало засобом вираження молодого покоління,  символом індивідуальності, бажанням виокремитися із сірої маси яскравим образом. Юні леді підкреслюють подібними малюнками свою жіночність, а чоловіки – силу та любов до свободи.

Якщо заглянути на сторінки Інтернет-енциклопедії «Вікіпедія», то можна ознайомитися із короткою історичною довідкою. Виявляється, татуюванням в стародавній час займалися різні світлошкірі племена. Зображення могли відображати належність до певної особливої групи, наприклад воїнів, або положення в сім’ї, як у японських народностей. Серед європейців і слов’ян татуювання було дуже поширена як метод прикраси свого тіла. Але через вплив християнства татуювання надовго стала «ізгоєм» (приблизно до ХІІІ ст.)

Перелік найцікавіших позначень татуювань, які у минулому застосовувалися на території Західної Європи: «signum» і «stigma» — ці слова відомі з літератури Стародавнього Риму, слово «stygmat» зустрічається в Біблії, виданій Лютером в 1534 році, «grafism» — у Дж. Казанови. «hieroglif» — так писав в «Весіллі Фігаро» П. О. Бомарше. Слова «знак», «відбиток» зустрічаються в романі «Знедолені» В.Гюго. Окрім цих термінів, аж до кінця XVIII століття на території Західної Європи досить широко уживалося назви: «вирізаний малюнок» і французький термін «piquage», автором якого був маркіз Л. де Монкальм (1712–1759), особисто знайомий із звичаями тодішніх індіанців Канади. А загалом на європейському континенті татуйованих найчастіше позначали словом «розфарбований» або «відмічений пунктиром». Голландці називали процес татуювання «prikschildern» або «stechmalen», що в перекладі означає «малювання наколюванням». Англійці вживали слова «punctures» і «punctation», іспанці — «pintados».

Кореспондент нашого видання вирішив детальніше познайомитись із культурою тату відвідавши салон популярного черкаського майстра Романа Регурецького, який виявився приємним співрозмовником та залюбки відповів на всі питання.

 - Як у тебе з’явилось захоплення татуюваннями?

 - Інтерес до різних видів мистецтва я проявляв ще в дитячому віці. У дитсадку, наприклад, ліпив скульптурки із пластиліну (сміється). А взагалі про своє призначення задумався десь років у 19, коли закінчив технікум. Тоді я дивився на оточення, на своїх однолітків і розумів: після себе варто щось залишити на цьому світі. Коли почав працювати у торгівлі, то дуже швидко зрозумів, що самореалізуватися в такій професії дуже складно. Крім того, таке життя нудне, та й отримати все бажане дуже складно, працюючи продавцем. Весь цей час я багато малював. У основному перемальовував церкви, собори та руїни Херсонеса із грошових копюр (сміється). Пізініше зацікавився татуюваннями. Я прийшов до цього через інтерес до хіп-хоп культури, зокрема, до творчості репера Емінема, тіло якого щедро прикрашене різними татуюваннями. Головною подією на моєму життєвому шляху стало те, що я зустрів майбутню дружину. От вона мене і підтримала у прагненнях. Я продав чимало власного майна і записався до тату-майстра Сергія Войченка, який  мене навчав. З усього цього пережитого скажу,  якщо хочеш бути тату-майстром, до цього треба довго йти і прикладати чимало зусиль.

 - Яке тату ти зробив першим і яке найбільше запам’яталось?

 - Знаєш, кожного разу, коли ти підводиш голку до людської шкіри, то розумієш, що залишиш щось на її тілі на все життя! А коли ти відчуваєш таку відповідальність перший раз – тобі дуже страшно. Цікаво, що перше тату, яке я робив своєму другові-добровольцю, так і не доробив. Воно було занадто об’ємне і виконувалось на болючому місці (на грудях – ред..).

Проходить час і ти розумієш, що не всі малюнки ти можеш виконувать однаково круто. Тоді ти обираєш найближчий для себе стиль. Тому найбільше запам’ятались мені тату «Пітбуль» і «Крокодил». Після них я зрозумів, ща саме такий стиль мені подобається, і подібні малюнки виходять найкраще.

 - Що для тебе є тату? Робота, хобі чи мистецтво? Яку роль відіграють татуювання у твоєму житті?

 - Хобі – це заняття у вільний час. Таке визначення точно не підходить. А робота, у моєму розумінні, повинна втомлювати. Тож, і такий варіант не є дійсним. Знаєш, є татуювальники, які просто заробляють гроші. А я не буду робити все, що скажуть, лише заради коштів, це ж не торгівля на базарі (сміється). Хочеться кращого для клієнтів,  часто даю поради, а вони інколи мене не чують. Я втомлююсь лише від тих людей, що мене не розуміють. Татуювання – це мистецтво. Це кропітка ручна та індивідуальна праця. Для мене – це більше, ніж малюнок з лініями і тінями. У кожного такого тату-малюнка своя велика історія і свій смисл, будь-то дракон чи, може, короп.

 - Які головні принципи твоєї роботи?

 - Головний принцип – чистота. Зараз світ переповнений різними болячками, і, якщо тату-майстер не дотримається стерильності, є небезпека, що клієнт покине салон із вірусом гепатиту або СНІДом. Тож, треба максимально дотримуватись гігієнічних норм, правильної очистки інструменту, використовувати лише найкращі розхідні одноразові й неодноразові матеріали.

 - Ні для кого не секрет, що тату стали зараз надзвичайно модними. Чого зараз це явище в тренді?

 - Це все вплив більш розвинених і більш розкутих країн світу. Ми нарешті входимо в колію сучасності і відриваємося від пережитків минулого. Тату зараз – це спосіб самовираження: молодь не  хоче мовчати і в такий  спосіб хоче заявити про себе, хоче нарешті скинути із себе окови радянської минувшини. На жаль, ще залишились люди, які мислять стереотипами минулого. Таких треба просто ігнорувати.

На всіх впливає медіа. Наприклад, спорт. Майже всі футболісти чи баскетболісти прикрашають себе татуюваннями. Люди бачать все це по телевізору і теж в кінці кінців наважуються на подібне. Найчастіше клієнт спочатку робить якийсь маленький малюнок або напис для проби, так би мовити, а потім, зазвичай, приходить знову, що зробити більше і яскравіше тату (сміється).

 - На завершення можна напутнє слово для тієї меншості, що досі не прикрасила своє тіло татуюванням?

 - Велика проблема в нас – це стереотипне мислення, яке впливає не лише на тату, а й взагалі на саморозвиток людини. Всі бояться громадської думки, бояться, чи зрозуміє їх суспільство. Це неправильно.

Головна порада – не треба боятися думки оточення. Якщо тебе люблять і поважають, то від появи тату нічого не зміниться. 

На фото — роботи Романа Регурецького

Роман Регурецький Черкаси тату
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Суспільство
Черкащина залишиться під опікою антициклону зі стабільною сухою та тихою погодою. Південні вітри не дозволять нічній температурі знизитися до заморозків, і залишать її у межа +3... +8º. Вдень температура сягатиме аж 18-23º тепла, повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Незручність – протяжні зони туманів. В умовах великих добових коливань температури без них нікуди. Лише сильні роси, нічні та ранкові тумани, які являються додаткови...
Суспільство
На доцільності саме цієї дати наголосив директор КП "Черкаситеплокомуненерго". До 25 числа температура повітря буде досить високою, повідомили в мерії. — Ми з міським головою Анатолієм Бондаренком ухвалили рішення не давати нині тепло в школи, тому що це не має сенсу, — зазначив директор КП Павло Карась. Мер зауважив: не доцільно умикати опалення у житлових будинках, адже за вікном +20. У дошкільних навчальних та медичних закладах Черкас нині опалення є. Ч...
Суспільство
Тимчасово заборонили рух транспортних засобів вулицею Новопречистенською між вулицями Благовісною та Надпільною. Заборона діє з 15 до 29 жовтня. У цей час на цьому відрізку проведуть аварійні роботи теплових мереж, повідомили у мерії Черкас. Директору ПАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» Михайлу Фатьянову доручили встановити необхідні дорожні знаки та огородження, погоджені з управлінням патрульної поліції в Черкаській області та відновити зруйнов...
Пригоди
Із села Червона Слобода, надійшло повідомлення про пожежу зернозбирального комбайна «New Holland TR88». На боротьбу з вогнем оперативно прибули вогнеборці та місцева пожежна команда із села Леськи. Спільними зусиллями бійців ДСНС пожежу вдалося локалізувати, за 5 хвилин повністю ліквідувати. Внаслідок пожежі вогонь пошкодив лише зерновий шнек, повідомили в ГУ ДСНС у Черкаській області. В місті Христинівка під час руху виникла пожежа комбайна «Єнісей». Вияв...
Новини компаній
Вест хайленд уайт тер'єри - невеликі мисливські собаки, що володіють напористістю і азартом. Їх  батьківщиною є Шотландія. Вест хайленд уайт тер'єрів найчастіше купують у віці від 2 до 4 місяців. Практично відразу власник повинен зайнятися вихованням собаки, оскільки невиховані вести можуть бути впертими. Але ті собаки, яким пощастило бути під опікою грамотного і досить жорсткого господаря, стають слухняними і доброзичливими. Найчастіше спокійно уживаються...
Суспільство
Житель Золотоноші робив закладки наркотику, поліція виявила у нього 15 фольгових згортків психотропної речовини. До Золотоніського відділу поліції надійшла оперативна інформація, що на території міста чоловік займається збутом наркотичних речовин шляхом закладок. Під час перевірки інформація підтвердилась. Жителя Золотоноші поліцейські відшукали на одній із вулиць міста, повідомили в ГУ НП у Черкаській області. При ньому було виявлено 15 фольгових згортків...
Суспільство
У Черкасах на вулиці 30-річчя Перемоги — від вул. Сумгаїтська до вул. Руставі — завершилися роботи із заміни старих натрієвих ламп на нові світильники. «105 натрієвих лапм працівники КП "Міськсвітло" замінили на 95 LED-світильника (Ampera Midi/64L) потужністю 135 Вт. Під час оновлення вуличного освітлення додатково встановлено 1 опору. Дякую комунальникам за ефективну роботу», — написав міський голова Анатолій Бондаренко на сторінці у Фейсбук. Читайте тако...
Суспільство
Протягом пожежонебезпечного сезону у лісах Черкащини трапилося 47 випадків низових лісових пожеж на площі 7,02 га. Зараз, не зважаючи на осінню прохолодну погоду, у лісах знову переважає 5 найвищий клас пожежної небезпеки. Тож працівники державної лісової охорони продовжують працювати в посиленому режимі, повідомили в ОДА. Оскільки основною причиною виникнення лісових пожеж є людський фактор, лісівники ведуть протипожежну агітацію серед населення. Для охо...
Суспільство
Сьогодні, 10 жовтня, митрополит Київський та Всієї України Епіфаній у селі Червона Слобода Черкаського району освятив храм Успіння Пресвятої Богородиці. В освяченні Храму взяли участь Митрополит Черкаський та Чигиринький Іоан та архііреї Православної церкви України з духовенством. Це перший храм збудований на Черкащині Єдиної Помісної Православної церкви України після отримання Томоса від Вселенського Патріарха Варфоломія, повідомили в ГУ ДСНС у Черкаській...