Перші дні вступної кампанії в Черкасах

Ажіотаж перших днів вступу, зменшення держзамовлення для вишів області, обмежені у часі випускники 9 класів, історії про занижені бали… – про ці та інші тенденції цьогорічної вступної кампанії йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі за участю експертів вищої освіти регіону.

- Вступна кампанія, яка розпочалася 11 липня, триватиме до 1 серпня – за умови, що вступники подаватимуть документи за результатами ЗНО. Для абітурієнтів, яким необхідно проходити здачі творчих екзаменів чи інших видів вступних випробовувань, документи прийматимуться до 24 липня включно, – повідомила заступник директора департаменту освіти і науки Черкаської  ОДА Ольга Фурман. – Новинками цьогорічної вступної кампанії є не лише терміни прийому документів – новим є те, що до уваги береться сумарна кількість набраних абітурієнтом балів, але атестат оцінюється не у 200 балів, як це було у попередні роки,а  лише у 60 балів. Щодо варіантів подачі заяв, то їх залишилося 15.

Система «Конкурс» діє нормально, але ректори можуть підтвердити, що у перші дні вона працювала із великим навантаженням – хоча день подачі жодним чином не впливає на результати подачі заяв.

З кожним роком зменшується кількість випускників – цьогоріч їх 7 тисяч – і 84% випускників були зареєстровані для проходження ЗНО – відтак, вони планують вступати до вишів. Якщо торік державного замовлення було понад 8,4 тисячі, то цьогоріч їх орієнтовно в межах 8 тисяч. Крім того, цьогоріч  в області стало на 1 навчальний заклад більше – на базі ЧДТУ було відкрито Міжнародний коледж інновацій та бізнесу.

- Першими днями вступної кампанії і кількістю абітурієнтів, які прийшли до нас, я задоволена. Станом на 12.00 15 липня, до ЧДТУ подано 1,5 тисячі заяв на 1 курс, до 600 заяв надійшло від випускників технікумів та коледжів – на 3 курс, до 2 тисяч заяв – на спеціалістів та магістрів. У нас збільшено кількість бюджетних місць – ми це розцінюємо як визнання державою затребуваності наших випускників для національної економіки, – розповіла ректор Черкаського державного технологічного університету Тамара Качала. – І ми дійсно орієнтовані динамічно реагувати на сучасні потреби ринку праці –  і, аналізуючи попит на світових  ринках, переконуємось, що саме за технічними спеціальностями – майбутнє. Ми маємо можливості для проходження практики та стажування наших студентів за кордоном, тому хочемо забезпечувати їм відповідного рівня знання – і можливість вивчення іноземних мов на належному рівні. За цей рік у ЧДТУ було відкрито кілька  нових спеціальностей: це управління інноваційною діяльністю, системи технічного захисту інформації, банківська справа,  маркетинг, управління інформаційною безпекою – і уже сьогодні ці спеціальності користуються попитом у абітурієнтів. У відкритому цьогоріч Міжнародному коледжі інновацій та бізнесу проводиться підготовка за 5 спеціальностями молодшого спеціаліста. І  у перші дні вступної кампанії до коледжу вже подано понад 80 заяв вступників. В основному – від випускників шкіл, які не змогли набрати необхідну кількість балів для вступу в інститути чи університети, а тому можуть не втратити цей рік і вступити до коледжу, а після його закінчення продовжити навчання в ЧДТУ.

- Цьогорічну вступну кампанію цілком можливо було б розпочати із 1 липня і це зняло би напругу перших днів подання документів, особливо для випускників 9 класів – для подання документів, у підсумку, вони мають лише 13 днів,  – констатує заступник директора Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу із навчально-виховної роботи Лариса Гасюк. – Наразі кампанія проходить уже у нормальному режимі. Кількістю поданих заяв ми задоволені: на 12 годину 15 липня до нашого коледжу подано біля 250 заяв абітурієнтів. Найбільший попитом у вступників продовжує мати правознавство (уже 3 особи на 1 місце), на 2 місці – товарознавство, на 3 – ресторанне обслуговування.

…Стосовно рівня підготовки нинішніх абітурієнтів (а в основному ми працюємо із молоддю із сільської місцевості) – трапляється, від батьків доводиться чути,  що їх дитину неправильно оцінили або навмисне занизили бали у атестаті  – мовляв, школа не хотіла втрачати 9-класника, аби не втрачати навантаження на учителів.  

Черкаський прес-клуб реформ

 

вступна кампанія Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі