«Необхідно готуватися до тривалої і затяжної війни», — черкаський політик

Відомий Черкаський політик, екс-депутат Черкаської міської ради, ветеран УНСО Володимир Мамалига днями дав інтерв’ю Придністровському ІА «Тірас» в якому розповів про ситуацію на Україні. 

Ситуація в Україні за межею кризи. Війна, кадрові перестановки, економічні потрясіння. На цьому фоні потрібно позачергові парламентські вибори? Якщо так, то коли і по якій виборчій системі?

Ситуація в Україні не за межею кризи. Україна воює з Росією, на боці якої розбій несуть найманці і мародери, що утримуються на кошти вигнаних януковичів. Тому всі розмови про економіку, валовий національний продукт, інфляцію, дефляцію – не більше ніж екранізація української приказки «згадала баба як дівкою була». Такі собі інерційні спогади про колишнє мирне життя. При цьому стан війни поступово переходить із віртуального в реальний не лише в Україні, але і в країні-агресорі – Росії. І це лише початок процеса, який поступово охопить всіх підданих Росії. Тому, з точки зору політичного процесу вибори безперечно потрібні. Потрібні за декілька місяців, по новій системі з відкритими списками. Вони потрібні українській владі, яка до цих пір страждає комплексами невизнання і навіть намагається вести переговори з донецькими гопниками.

Дайте оцінку наслідків Мадану. Циркулює інформація, що він не останній в політичній історії України. Якщо буде ще один Майдан, то що буде покладено в його основу?

Висновки і наслідки майдану підвести неможливо, оскільки майдан – явище для українців перманентне. Майдан ще не закінчився і нікому невідомі його результати. Але оскільки в країні практично нічого не змінилося, «народні корективи» у владі невідворотні. На даний час відносна видимість стабільності і функціональності державних інститутів базується скоріше не на «кнуті і прянику», а на корупції і традиційній інерційності українського суспільства. Кожен живе сам по собі: менти, чиновники, пузаті генерали. Не забуваючи отримувати при цьому багатотисячну зарплату з бюджету. Хто мені зможе наприклад пояснити, чим зараз займається Міністерство культури, штаб сухопутних військ чи комітет рибного господарства? За що отримують гроші депутати, міністри і тисячі генералів, які давно вже повинні прикрашати стовпи на Хрещатику?

Сутички на Донбасі набули характеру повномасштабної війни. Ваш прогноз по розвитку подій навколо Донецька і Луганська?

Зараз багато розвелося прогнозистів, прогнози – це справа невдячна. Я впевнений лише в одному – все це закінчиться дуже нескоро. Тому українським патріотам необхідно готуватися до тривалої і затяжної війни нового типу, поступово переміщуючи епіцентр протиборства ближче до Москви. Оскільки за гроші, які витрачають українські олігархи на один день оборони України, можна суттєво підвищити ефективність мирних протестів «незгідних» з Болотної і чеченських ополченців, і забайкальських партизанів, і автономного козацького руху. Населення Росії має на своїй шкурі відчути «чорноморську засмагу» у всій його багатовекторності. І коли влада Росії буде зайнята спасінням власної шкури, як це було в 1995 році в Чечні, з прихильниками сепаратизму і «федерастії» у нас будуть успішно боротися дільничі міліціонери і дружинники.

Які Ваші політичні плани? В лавах якої політичної сили бачите своє майбутнє? 

Зараз важко і чесно кажучи, бридко, займатися політикою. Ви собі не можете уявити, яка прірва між депутатами і українськими патріотами, чиновниками і бійцями АТО. Уявляєте, яка різниця між генеральськими лампасами і потертими бушними натовськими камуфляжами добровольців? Це різний світ, це інше життя і інші цінності. Сьогодні проти українських патріотів воює потужна державна машина Росії. Саме ці люди, які проходять горнило війни, які поставили на карту найбільш цінне що у них є – життя, своїми тілами закриваючи від війни знахабнілий столичний і містечковий політикум, будуть вже завтра визначати політичну палітру нашої держави. Якщо я зможу бути їм чим-небудь корисний – я буду щасливий. Якщо їм знадобляться мої знання, мій комунальний і бойовий досвід – я з задоволенням поділюся з ними. Україна з цієї війни має вити сильною, єдиною з прагненням нових перспектив.

Кропива

Мамалига війна Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі