Як склалася доля кримських героїв з Черкащини

Рівно чотири місяці тому в Криму пройшов псевдореферендум, на якому нібито більше 96% жителів півострова проголосували за приєднання до Росії. «Сегодня» з’ясувала, як живеться зараз тим героям Криму, хто зберігав вірність Україні і боровся за свої переконання.

Екіпаж прославленого тральщика «Черкаси» продовжує службу на материку. Під час окупації Криму, моряки оберігали свій корабель від військ РФ до останнього, три доби маневруючи по морю і поливаючи штурмували водою з брандспойтів.

«Продовжуємо службу в Очакові, під Миколаєвом. Тут тральщик «Генічеськ» і ще кілька суден, які нам повернули, зараз приводимо їх у порядок і чекаємо на повернення решти кораблів з ​​Криму. Ми сподіваємося, Україна зможе забрати судна, які там лишилися, — поділився з «Сьогодні» старший матрос судна Владислав Гедюн.

- Службу продовжимо, швидше за все, в Очакові. Тут місце для тральщика підходяще».

Тральщик «Черкаси» до цих пір залишається в Криму, його російська сторона обіцяє повернути, але коли це буде, не уточнюють.

Сам кримський герой підтримує проведення АТО.

«Потрібно діяти. Після анексії Криму Україна повинна робити висновки, адже багато в чому ситуація на Сході повторюється. Втрату півострова можна було запобігти. У Криму якось була можливість прориву, але командування вирішило, що не варто. І наступного дня наше судно захопили. Якби нас не годували фразами типу «Тримайтеся, хлопці», ми могли б залишити Крим в Україні », — говорить Владислав. 

Знаменитий полковник Юлій Мамчур, який був командиром Севастопольської бригади тактичної авіації, службу на благо Батьківщини теж продовжує. Він, нагадаємо, будучи беззбройним, очолив колону українських військовослужбовців і попрямував у свою частину з українськими прапорами в руках незважаючи на попереджувальні постріли російських солдатів.

«Служу в Миколаєві, командир 204-го полку, тактична авіація. Ми виконуємо бойові чергування, а завдання йти на Схід нам поки не ставили», — розповів нам Юлій Мамчур.

Там же, в Миколаєві, в невеликій кімнаті в гуртожитку проживає його сім’я. «З нашої частини тут 200 сімей, це десь чоловік 500. Про своє переселення і не думаємо зараз, не до того.

Потрібно, звичайно, вирішувати питання з розміщенням частини, але ми чудово розуміємо, що зараз не час. У країні війна, це ніяк по-іншому не назвеш, — ділиться дружина Лариса. — І чоловік служить, бачимося не щодня, але пов’язувалася з ним буквально сьогодні вранці, настрій у нього бойове».

Сам Юлій також підтримує проведення АТО: «Складно аналізувати, сказати, що потрібно для стабілізації ситуації, так, як я не брав участь в АТО, але одне знаю точно: не можна допустити поширення терористів по країні. Рішення продовжити АТО було правильним». 

Ще трьох патріотів, курсантів кримської академії ВМС імені Нахімова, що відмовилися давати присягу РФ, «вшанували» привілеями, правда, не українська влада. Їх взяв під свою опіку уряд Великобританії, хлопці зараз навчаються в королівському коледжі ВМС в Англії.

«У цьому коледжі вчився британський принц. Ми представляємо Україну і покажемо себе з кращого боку», — заявляли хлопці.

Ще деяких курсантів, які заспівали гімн України при піднятті прапора РФ в Севастополі, запросили на навчання до Франції і до Польщі.

Крим Мамчур Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі