Секрети непотопимого Поплавського

Михайло Поплавський – як той поплавок. Не потоне за жодних умов та за будь-якої влади.

Ніби і не встигли забути українці про скандальні вибори в Черкасах, внаслідок яких співочий ректор повернувся у велику політику. І про голосування в унісон із регіоналами за не менш скандальні закони Олійника-Колесніченка теж ніби і не забули…

Однак Поплавський уже отримує подарунок за подарунком від Міністерства культури. То подругу його сина призначать керівником Палацу "Україна", то тендер такий оголосять, що ніхто, крім Поплавського навіть теоретично перемогти не може.

Грудень 2013. У Черкасах – передвиборча кампанія і облави на точки роздачі грошей.

Активісти мішками зносять докази у міліцію – вилучені списки людей, що роздають по двісті гривень, агітуючи за Михайла Поплавського. Реакції – нуль.

15 січня. Попри заяви спостерігачів та тодішньої опозиції про нечесні вибори, Михайло Поплавський приймає присягу народного депутата.

16 січня. Поплавський голосує в унісон із регіоналами за закон Олійника-Колесніченка, який ще більше розбурхує суспільство. Далі будуть довгі ночі війни народу із "Беркутом", кров і смерть.

Приблизно така хронологія останнього повернення Михайла Поплавського у велику політику.

Поплавський на стає непомітним у Верховній Раді. Тихо пересиджує революційні дні. Але у квітні несподівано для багатьох отримує приємну звістку від міністерства культури, очолюване голосом Майдану – Євгеном Ніщуком.

Інна Костиря – та, що завжди по праву руку від Михайла Михайловича, його довірена особа на скандальних виборах, колишній директор Інституту журналістики та міжнародних відносин КНУКіМ і просто – подруга його сина – Сашка стала директором національного палацу "Україна".

ІННА КОСТИРЯ, гендиректор Національного палацу мистецтв "Україна":

- Керівник я дуже вимогливий. Тому що я дуже люблю попрацювати, і соотвєтствєнно, і настаюю на тому, шо працювати мають усі. І працювати мають на результат, перш за все.  

Після першої приємної новини не забарилася і друга. 17 червня Міністерство культури уклало угоду з Міжнародним благодійним фондом "Обдаровані діти України", яким керує Поплавський, на проведення дитячого конкурсу "Крок до зірок". Вартість угоди склала 3,75 мільйона гривень. При цьому не було навіть конкурентів – застосували процедуру закупівлі в одного учасника. Обґрунтування: з 2006 року авторські права на телепроект належать фонду "Обдаровані діти України".

ОЛЕКСА ШАЛАЙСЬКИЙ, керівник інтернет-проекту "Наші гроші":

- Логічніше було зробити таким чином: що держава в особі Мінкультури чи НТКУ запроваджує свій конкурс. Називає його як хоче. Реєструє авторські права на себе, щороку проводить конкурс серед різних творчих колективів, вони показують свою концепцію і в результаті ми маємо ефективне витрачання бюджетних коштів. Віддавати на поталу будь-якій комерційній фірмі – не тільки Поплавського – ну це, як би, ненормально.

Водночас гендиректор Національної телекомпанії Зураб Аласанія зауважує: якщо Поплавський, отримавши кошти від Мінкультури, і далі планує транслювати «Крок до зірок» на Першому національному і у старому форматі, то…

ЗУРАБ АЛАСАНІЯ, гендиректор Національної телекомпанії України:

- Ні. Не візьмемо. В мене є питання до редакційної ради, в мене є питання до смаку.

І навіть не зважаючи на те, що фонд Михайла Михайловича посадив Перший національний за його попереднього керівництва на «гачок». За договором, у разі невиходу "Кроку до зірок", канал мусить платити штраф. Аласанія каже: цей документ грубо порушує законодавство.

ЗУРАБ АЛАСАНІЯ, гендиректор Національної телекомпанії України:

- Там за призупинення чи за невихід програми – там 50 тисяч чи я не знаю, а за припинення договору – сто тисяч. Я думаю, що він як подавав на цей тендер – ну це мої думки – він підклав оцей договір, який іще не розірваний. І на основі цього він сказав – що от, на Першому національному він буде виходити. В музичних програмах в нас немає проблем. І така якість, як це робить пан Поплавський,тепер вже не конкурентна.

Ми дуже хотіли поспілкуватися з Михайлом Михайловичем про секрети його нових перемог і отримати коментар щодо ситуації з його телепроектом. Однак від розмови на дражливі теми нардеп відмовився.

МИХАЙЛО ПОПЛАВСЬКИЙ народний депутат України:

- Це потім ми поговоримо… Ну, давай ми зараз не будемо говорити, в мене інші зараз питання.

Та поки уже почесний президент університету культури та народний депутат Поплавський намагається уникнути галасу навколо своєї персони, черкаські правоохоронці заявляють, що про останні вибори по «мажоритарці» добре пам’ятають.

ВАЛЕНТИН КОЖУХІВСЬКИЙ, перший заступник начальника УМВС у Черкаській області:

- Відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого 157 статтею кримінального кодексу України, що собою передбачає перешкоджання вільному здійсненню законних прав виборів… Заяви, які надходили, вже ми відкривали провадження, фігурує, що підкуп здійснювався на користь Поплавського…

Втім, не будемо тішити себе ілюзіями щодо результатів слідчих дій, які тривають ще з березня. І особливо – коли йдеться про Михайла Поплавського, у якого друзів і хороших знайомих – пів-Верховної Ради. Тому логічніше чекати нових професійних, кар’єрних та творчих звершень…

ТВі
Поплавський Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі