• Головна
  • Черкаси майже повністю стали синьо-жовтими
08:28, 9 липня 2014 р.

Черкаси майже повністю стали синьо-жовтими

У Черкасах патріотичний бум. У національну символіку тут прикрашають усе: від парканів до будинків. На це містяни не шкодують ані сил, ані коштів. Історики такі настрої називають першими плодами революції Гідності, - повідомляють ВІККА-новини.
 
Із пензлями в руках та патріотизмом у серці. Так черкаські активісти перевтілюють сірий паркан біля річкового порту на синьо-жовту візитівку Черкас. 
Олександр Костирко, учасник акції: "Раніше, коли було багато кораблів, вони сюди запливали. І сюди пристають. Це справді черкаські річкові ворота. І це справді покаже, що в Черкасах живуть справжні українці, козаки".
На таку патріотичну композицію активісти витратили тридцять літрів фарби. Синьо-жовтий паркан доповнюють ще й прапором України.
Зоя Вовк, учасниця акції: "Ініціаторкою ідеї стала місцева жителька, а ми вже втілили її в життя. Майже за три години ми впоралися з роботою. Тепер здалеку видно не сіру пляму, а символіку нашої країни".
– Цей тризуб нам дістався від минулого конкурсу "Древляндія".
Така композиція тепер у дворищі "Водоканалу". Патріотичний куточок – ідея самих працівників. Біля дерев’яного тризуба – ще й залізний стяг. 
Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "Із подіями в Україні зростають патріотичні наші почуття, почуття наших жителів. Він користується попитом великим. Молодь фотографується, відпочиває. Я вважаю, що це одна з прикрас і патріотичних тем нашого підприємства".
Патріотичними барвами тепер грає і сірий паркан біля управління Міндоходів. Це – переважно справа рук дітей податківців. 
Володимир Коломієць, начальник управління Міндоходів у Черкаській області: "Ідучи повз цю стіну я розумію, яка відповідальність лежить на мені і на працівнику, який проходить повз це. Це фактично надихає нас на щоденну, відповідальну, серйозну працю".
Патріотичний бум таких масштабів в Україні вперше з часів незалежності, кажуть історики. Досі національними символами переймалися хіба етнографи. Змінила все революція Гідності. 
Сергій Шамара, історик: "Теперішній сплеск патріотизму дозволяє будувати більш успішну країну і більш усвідомлену національно. Отакі акції, отакий сплеск патріотизму, речі, які об’єднують людей, фактично цементують цю національну ідентичність. Можна сказати, що українцем стало бути модно".
Та цього всього не достатньо, каже історик. Ширити національне слід і комерційним шляхом. Для початку – брендувати його. А поки й далі прикрашати національними символами все навколо. І так виховувати патріотизм у кожному. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#символіка #Черкаси
Оголошення
live comments feed...