У Черкасах сплели вінок на 45 метрів (фото)

Величезний вінок довжиною 45 метрів створили вчораі на молодіжному творчому віче “Україна вражає” в Черкасах. Загалом на вінок використали 500 квіток, 50 метрів стрічки і 15 великих снопів пшениці.

DSC06634_новый размер
DSC06634_новый размер

Цей вінок став символом соборності України. Як, власне, і саме віче, котре об’єднало митців із усіх регіонів нашої держави. Участь у святі взяло 20 майстрів хенд-мейд, 20 майстрів традиційного мистецтва і 11 художників. Також на заході представили 20 кращих робіт виставки “Мальовнича Україна”, яка нині експонується в обласному Художньому музеї.

“Тут є роботи з Феодосії, Донецька, Закарпаття й Прикарпаття, з Києва. Це не просто символ, це єдина Україна”, – підкреслила директор музею Ольга Гладун.

DSC06368_новый размер DSC06369_новый размер DSC06410_новый размер

Майстриня з Чорнобаю Ганна Дзьома витрачає на плетіння вінку з зірваних квітів і трав 15 хвилин. Каже, знається на лікувальних властивостях рослин, ще в юності перейняла ці знання від баби. Тому підбирає трави спеціально для вінка. Тоді цей елемент традиційного українського вбрання стає не лише окрасою, а й ліками.

“Волошка, деревій, ромашка, звіробій, м’ята, безсмертник, листя суниці, материнка… З такого віночка можна пити чай, відщипуючи потроху рослинки. А можна просто повісити в хаті як оберіг”, – зазначає Ганна Михайлівна.

DSC06387_новый размер DSC06392_новый размер DSC06393_новый размер DSC06449_новый размер

Черкаська художниця Аліна Кушнер створювала патріотичний боді-арт. На малюнку – суцільні символи: жовто-блакитні та синьо-біло-червоні барви, козак, кайдани та вогонь.

“Козак, як утілення сили, на фоні Майдану і палаючих шин розриватиме кайдани”, – розповіла дівчина. На свою роботу вона витратила чотири години роботи. Та результат вийшов просто приголомшливим!

DSC06486_новый размер DSC06493_новый размер DSC06484_новый размер

Рідна Черкащина

вінок Черкаси віче
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі