Реалії Слов’янська: зрада, голод та погане забезпечення (відео)

Днями громадський активіст з м. Умань Черкаської області Роман Похольчук побував у м. Слов’янськ, яке є одним із епіцентрів бойових дій. Там у складі складі 2-го батальйону Національної Гвардії несуть службу 18 уманчан, пише «Кропива».

Зради безпосереднього керівництва, погане забезпечення продуктами, водою та відсутність права діяти на попередження в зв’язку з так званим перемир’ям оголошеним Президентом — це головні проблеми бійців.

Після приїзду із зони АТО Роман Похольчук разом із уманчанами вчора організував попереджувальну акцію протесту біля м. Умань. Як повідомляло наше видання, активісти перекрили на 2 години трасу Київ-Одеса. Основна вимога — налагодити гідне забезпечення військових та перейти від так званого перемиря до активних дій по знищенню терористів. Якщо уманчани не отримають гідного забезпечення, активісти обіцяють вже 1 липня знову перекрити дорогу повністю.

За словами керівника одного з відділень Кирила, є проблеми із забезпеченням та оновленням зброї.

- Відносно забезпечення: крім зброї, його, фактично, не було. Всі продукти привозилися через спонсорів. Дуже потрібні тепловізори: їх практично немає, все що було повиходило з ладу. Відносно ситуації на блок-постах: всі наші дії, наші мовчанки, вони укріплюються і дають їм шанс бити по нас безнаказанно. Ми не можемо діяти на попередження. Наприклад, танки бачили, ми могли їх підбити, але не мали права стрілять по них, — розповідає Кирил.

Розповів керівник відділення і про зради навіть на досить низькому керівному рівні.

- Я командир третього відділення, другого батальйону спеціального призначення Національної Гвардії України. Стосовно комбата Тірона Андрія, який командував нашим батальйоном до останнього часу. На даний момент його зняли з посади і поставили іншу людину. Через що його зняли? Тому що як особовий склад, так і офіцери починаючи з рядового були налаштовані проти нього. Можна сказати, що він плював на колектив та думку солдат. Крім цього, налаштував проти себе людей з 25-ї бригади ВДВ. Під час виходу колони і початку бою він просто відійшов від колони і сховався в той час, коли колона почала займати кругову оборону. Відносно останніх подій, коли був напад на перший блок-пост 26 червня на всі попередження, що танки рухаються в напрямку першого блок-посту він не вчинив ніяких дій. Назвав всіх панікерами і щоб не розпускали слюні, соплі. Через що напад пройшов повним ходом, перший блок-пост був розбитий. В той час, коли вже був очевидний напад на перший блок-пост, на мої слова, що треба їхати і виручати хлопців він сказав, що ніхто нікуди не поїде, займаємо кругову оборону на 3-му блок-пості який знаходиться приблизно в 15-20 км. Від першого блок-посту. Він був ініціатором мародерств, — розповів Кирил.

Слов’янськ забеспечення Черкаси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі