• Головна
  • Скандальне будівництво арки у центрі Черкас продовжується
14:19, 30 червня 2014 р.

Скандальне будівництво арки у центрі Черкас продовжується

Приватний підприємець проводить роботи з реконструкції адмінбудівлі по вул. Хрещатик 223 з добудовою офісного приміщення.

Мешканці найближчих багатоповерхівок неодноразово повідомляли, що будівництво під аркою намагаються розгорнути вже вкотре. Одного разу люди вже відстояли будівлю. У суботу, 17 травня, на замовлення ПП «Україна-Центр» робочі почали вирізати асфальт під аркою та привезли огорожу. Не встигли окреслити територію, а це левова частина проходу під будівлею, як на місце забудови прибули представники громадськості та «батьківщинівці». На їхню вимогу виконувачі робіт показали документи. З дозволу держархбуду видно, що термін дії дозволу минув ще 2011 року. Проте, замовник робіт, керівник ПП «Україна-Центр» В’ячеслав Овчаренко заявив, що цей факт значення не має і всі роботи законні. Ще один дозвіл на проведення робіт на основі наявності старого та його не оскарження, підприємець отримав у лютому цього року за підписом начальника Інспекції архітектурно-будівельного контролю Бориса Євмини.

Вчора ж і сьогодні відбулися спроби відновити будівельні роботи, інформує "Кропива". Цього разу категоричне незадоволення висловили жителі прилеглих житлових будинків, які тут проживають і щодня ходять аркою. На даний момент техніка поїхала з місця виконання робіт. 

Дозвіл на будівництво оформлений на ПП «Україна-Центр» директором якого є Вячеслав Миколайович Овчаренко ще у 2010 році.

Якщо дивитися з точки зору законності (хоча і сумнівної) будівництво має право на існування. Більше того, син Миколи Семеновича, Сергій Овчаренко що нині є заступником прокурора м. Черкас, очевидно він зробить все щоб інтереси законності будівництва родини були забезпечені.

Після травневого скандалу із спробою будівництва заступник губернатора Наталія Старікова направила доручення до інспекції розібратися в даному питанні. Інспекція відповіла – дозвіл є чинним до завершення будівництва, - і це не зважаючи на те, що термін дії дозволу закінчився в 2011 році. Аргумент інспекції цілком об’єктивний та навіть юридично обґрунтований – оскільки дозвіл був чинним на момент вступу в дію нового закону «Про регулювання містобудівної діяльності», а в ньому визначено, що дія дозволу триває вже до моменту завершення будівництва, то і дозвіл чинний. Така собі зворотня дія закону. Але підкреслюємо від цього мешканцям житлових будинків не легше.

У світлі цієї проблеми вкотре випливає питання: на чиїй стороні виступить нова влада? Зупинить вона сумнівне будівництво, чи дослухається до голосу громади?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#арка #будівництво
Оголошення
live comments feed...