• Головна
  • Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва оголошує набір на навчання
Реклама
09:13, 26 червня 2014 р.

Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва оголошує набір на навчання

Реклама

І золото, і срібло,

і кожний з металів

зароджується в землі

від небесних богів,

від падаючого з гори

випромінювання

тому так і ведеться,

що золото належить Сонцю,

срібло – Місяцю,

свинець – Сатурну,

залізо – Марсу,

Ювелір – створює з шматка металу

найпрекрасніші прикраси

чим і увіковічує себе та свій труд

«Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва» - це сучасний державний професійно-технічний навчальний заклад. Який отримав свою назву 29 липня 2005 року завдяки спільному рішенню Міністерства освіти і науки України та Асоціації ювелірів України.

Днем народження центру вважається 29 травня 1968 року згідно з наказом № 224 від 29.05.1968 р. начальника Міжобласного управління професійно-технічної освіти «Про відкриття у ІІІ кварталі 1968 року в м. Києві МПТУ № 54 на базі Київської фабрики з виробництва діамантів Міністерства фінансів СРСР» по вулиці Автомагістральній (тепер Харківський район столиці) відкрилося професійно-технічне училище № 54 де під керівництвом директора Федора Тимофійовича Позняка розпочалася підготовка робітників за спеціальностями: «розпилювальник», «обточувальник», «огранувальник алмазів у діаманти».

Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва оголошує набір на навчання, фото-1

Згодом 29.08.1969 р. МПТУ-54 змінило номер і стало МПТУ-34, а в 1970 р. училище розпочало підготовку робітників за спеціальностями: «ювелір», «контролер художніх виробів», «сортувальник алмазів», «сортувальник діамантів». А 01.07.1971 р. змінилась і назва училища – воно стало технічним училищем № 8. В 1973 р. училище перемістилося в нові будівлі – на вулиці Сім’ї Сосніних, 13 – навчальний корпус та Сім’ї Сосніних, 15 – гуртожиток. З 25.06.1985 р. училище перейменовано на СПТУ № 38, а згодом 20.01.1995 р. на ПТУ-38. З середини 90-х років розпочалася підготовка за спеціальністю «огранувальник вставок для ювелірних та художніх виробів».

З 19 березня 2003 р. ПТУ № 38 м. Києва перейменовано в Київський професійний ліцей ювелірного мистецтва, в липні 2004 року ліцей стає членом Асоціації ювелірів України, і саме ця подія сприяла відкриттю нової сторінки в житті навчального закладу – це і оновлення майстерень виробничого навчання, і участь у спеціалізованих виставках ювелірних виробів, а найголовніше те, що навчальний заклад підвищив свій професійний імідж, змінив тип і почав називатись – Державним професійно-технічним навчальним закладом «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва».

Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва оголошує набір на навчання, фото-2

Педагогічні працівники навчального закладу мають високий професійний потенціал, тому і завдання, які ставляться перед колективом, є досить високі. Це в першу чергу:

впровадження нових професій для ювелірної галузі, які продиктовані часом та допомога іншим навчальним закладам у ліцензуванні робітничих професій;

ознайомлення, впровадження, вивчення новітніх технологій виробництва дорогоцінних прикрас та аксесуарів;

надання максимальної пріоритетності учням в навчально-виробничому процесі, розробка індивідуальних занять з учнями ювелірному мистецтву в кожній виробничій майстерні;

курсове навчання незайнятого населення за рахунок коштів фізичних осіб, оскільки в центрі працюють протягом навчального року курси перепідготовки та підвищення кваліфікації у таких професіях: «ювелір-монтувальник, ювелір-закріпник», «контролер художніх виробів, сортувальник алмазів, сортувальник діамантів».

Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва оголошує набір на навчання, фото-3

Працівниками центру впроваджено і розроблено пакет навчально-плануючої документації з нової для ювелірної галузі професії – «ювелір (ювелір-модельєр)».

Крім вище згаданих професій уже багато років в центрі проводиться підготовка працівників для сфери послуг: «адміністратор, секретар керівника (підприємства, установи, організації)», «агент з постачання», «агент з організації туризму, екскурсовод», «контролер ощадного банку, касир в банку», «касир на підприємстві (організації, установі)».

Навчальним закладом укладено договори про співпрацю з Асоціацією ювелірів, Державною пробірною службою, навчальними закладами вищої школи «Торговельно-економічним коледжем», Київським національним університетом культури і мистецтв, професійним коледжем м. Стамбул. Завдяки укладеним договорам про співпрацю учні ювелірних професій мають змогу ознайомитися із провідними підприємствами ювелірної галузі, ідентифікувати себе з представниками галузі, зрозуміти механізм започаткування бізнесу.

Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва оголошує набір на навчання, фото-4

З метою працевлаштування випускників центру щорічно укладається більше 140 угод для проходження виробничої практики на робочих місцях підприємств та подальшого їх працевлаштування. Постійними партнерами центру є: ТОВ «Гаразд», ТОВ «ФОЗІ», «Торгова мережа «Фуршет», ТОВ «Максаліна», ТОВ «Діамонд», «Приватбанк», але навчальний заклад постійно знаходиться у пошуку нових партнерів.

Але найбільше досягнення центру – є його учні, випускники, яких за час існування навчального закладу випущено понад 22 тисячі, адже саме вони увіковічують працю майстрів, викладачів, які працюють в центрі, та приносять нові здобутки як ювелірній галузі, так і сфері послуг.

З метою розвитку творчості, професіоналізму, підвищення рівня соціалізації у центрі працюють гуртки: художньої садоміяльності, декоративно-прикладного мистецтва, учасники яких здобувають призи на конкурсах міста та регіонах України. Щорічно у навчальному закладі проводяться конкурси професійної майстерності з професій: «ювелір-монтувальник», «агент з організації туризму», «секретар», «агент з постачання». Учні навчального закладу приймають участь у конкурсах ювелірних ескізів, що проводяться в рамках ювелірних виставок в містах: Київ, Одеса, Харків і займають призові місця.

Двері навчального закладу завжди відкриті назустріч молоді, яка прагне стати справжнім сучасним професіоналом.

Телефон: +380 (44) 402-86-93
E-mail: [email protected]
сайт: jewelart.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...