• Головна
  • "Трипільська культура" сподівається на підтримку ЮНЕСКО
12:10, 11 серпня 2009 р.

"Трипільська культура" сподівається на підтримку ЮНЕСКО

Адже „Золота підкова Черкащини” її не фінансує.

На Тальнівщині триває створення музейного комплексу "Трипільська культура". Робота ще йде, але організатори вже розраховують на підтримку проекту з боку ЮНЕСКО. Як повідомляє радіо " Свобода ", у планах організаторів не лише експозиція, але і створення археодрома - невеликого поселення, де туристи зможуть проживати в умовах, наближених до трипільських. "Тут має бути і класичний музей з експозицією - це одна його частина. Друга - це відтворення житла, де буде посуд, де буде худоба. Туристи зможуть одягнути спеціальний одяг, пожити в особливих умовах. Буде навіть інструктор, який їх учитиме різним тонкощам. Таким чином, людина зможе перевтілитися і попасти в інший час - така собі машина часу", - сказав директор музею Владислав Чабанюк (на фото).

Майбутня експозиція складатиметься із справжніх археологічних знахідок. Поряд з музеєм ще з початку 1980-х років тривають розкопки трипільських поселень. За весь час виявлено понад 40 будинків. Загалом, як розповідають, на цій території їх було понад 3 тисячі.

Заповідник "Трипільська культура" був заснований три роки тому в рамках державного проекту "Золота підкова Черкащини". Проте коштів держава не виділяє. Працівники музею говорять, що коли б не меценати, проект так і залишився б на папері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...