• Головна
  • Черкаських ветеранів війни лікують першочергово
21:51, 18 червня 2014 р.

Черкаських ветеранів війни лікують першочергово

На Черкащині медична допомога ветеранам війни, праці, дітям війни, ветеранам військової служби, інших пенсіонерам, громадянам похилого віку та жертвам нацистських переслідувань надається безвідмовно та першочергово згідно з медичними показаннями та вимогами чинного законодавства усіма закладами охорони здоров’я області загально-лікарняної мережі.

За словами в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олега Найдана, станом на перший квартал 2014 року у лікувально-профілактичних закладах області на диспансерному обліку перебуває понад 46 тис. ветеранів війни, із них в умовах стаціонарів закладів охорони здоров’я області за цей період проліковано 5 466 ветеранів війни.

– З метою забезпечення стаціонарною допомогою цих категорій людей створена мережа спеціалізованих ліжок (ветеранські палати) у лікувально-профілактичних закладах області, – зазначив Олег Володимирович. – Наразі таких ліжок 702, із них в обласних закладах – 329, у відділенні міських та районних закладах – 273, а 250 таких палат розміщено в Черкаському обласному госпіталі для інвалідів війни.

Як відзначає Олег Найдан, керівниками лікувальних установ вживаються активні заходи щодо створення належних умов для перебування ветеранів: палати оснащуються холодильниками, телевізорами, килимками, радіоприймачами тощо, як за бюджетні, так і позабюджетні кошти.

– Медикаментозне забезпечення ветеранів війни при лікуванні в амбулаторних умовах здійснюється безоплатно за рахунок місцевих бюджетів за рецептами лікарів за місцем їхнього проживання згідно з діючим переліком лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, встановленим Міністерством охорони здоров‘я України, – наголосив в.о. директора Департаменту. – Так, сума фінансування пільгового забезпечення ветеранів війни ліками за рецептами лікарів у І кварталі 2014 року становить 160,6 тис. грн.

З метою забезпечення жителів області лікарськими засобами та виробами медичного призначення за максимально низькими цінами створено 58 аптечних пунктів «Медичний кошик», із них 41 – Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація».

Також Олег Найдан додав, що в області за рахунок місцевого та державного бюджетів працюють над забезпеченням відповідними виробами медичного призначення пільгової категорії населення області. Зокрема, відзначивши, що з початку року забезпечені слуховими апаратами 15 ветеранів війни на суму 22,5 тис. грн., зубопротезуванням – 209 ветеранів, в умовах Черкаського обласного кардіологічного центру поставлено учасникам війни 4 електрокардіостимулятори на суму 30,2 тис. грн.

– Крім того, нещодавно за рішенням сесії обласної ради прийнято рішення закупити в Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни нове медичне обладнання на сто тисяч гривень та ще двісті тисяч вирішили виділити їм на капітальні видатки, – наголосив Олег Найдан, пише прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ветерани війни #лікування
Оголошення
live comments feed...