• Головна
  • Черкащан просять прихистити біженців
21:37, 18 червня 2014 р.

Черкащан просять прихистити біженців

У Черкасах нині перебуває 228 родин, які переселились зі Східних та Південних областей нашої держави. Зокрема, 79 з них – кримчани, решта сімей з Луганського та Донецького регіонів.
Як розповіла директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко (яка безпосередньо координує роботу щодо переселенців у Черкасах) фактично усі, хто приїжджає до нашого міста з «гарячих точок» в пошуках прихистку, потребують житла, роботи і, звісно, матеріальної допомоги.
– Оскільки ці родини фактично позбулись усього, лишивши у себе вдома левову частину речей, меблів, посуду  і т.д. Дехто з переселенців навіть не мають усіх документів. Як, приміром, родина вчителів зі Сходу, з якою днями мала розмову. Ті  мають при собі лиш паспорти. Тоді як решти документів, як-то: трудових книжок забрати не встигли, оскільки школу, де вони працювали до початку воєнних дій, нині окупували бойовики, – зазначає Тетяна Віталіївна.
За її словами, таким людям потрібно буквально все – від їжі, предметів побуту та гігієни до житла, не кажучи вже про  вирішення більш проблемних питань з точки зору оформлення документів, як-то пошук роботи, влаштування дитини у школу чи дитсадок. Оскільки, приміром, аби стати на біржу праці обов’язково потрібна місцева прописка. Те ж стосується з влаштуванням неповнолітніх у навчальні заклади Черкас.
 І хоча отримати прописку можна Центрі реінтеграції безпритульних м. Черкас. Проте на все це – потрібен час, а доти люди, які фактично перебувають «на валізах» мають десь жити, – говорить Тетяна Скляренко.
На сьогодні міська влада Черкас ініціювала збір речей для переселенців, який здійснюється у приміщенні колишньої тютюнової фабрики за адресою: вул. Благовісна, 170, каб. 30.
–  Ми збираємо продукти харчування довгого зберігання (як-то, крупи, консерви, макарони, олію тощо), одяг, взуття, предмети побуту, особистої гігієни. Дуже потрібні дитячі речі, особливо, для малечі до 5 років. Але, на жаль, у міста немає ресурсів, аби самотужки вирішити питання з наданням житла та  розселенням родин, які буквально щоденно прибувають до нашого  міста з районів, де йдуть бойові дії, – зауважила Тетяна Віталіївна.
А також звернулась до жителів Черкас з проханням, якщо є можливість, надати тимчасовий прихисток сім’ям-переселенцям.
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УСІХ НЕБАЙДУЖИХ ДО ЧУЖОГО ЛИХА:
Збір речей для родин-переселенців відбувається за адресою м. Черкаси, вул. Благовісна, 170, каб. 30, тел. (0472)33-09-00, 32-91-94, 32-91-93.

Грошову допомогу  з позначкою  «ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ»  можна  надіслати на розрахунковий рахунок Черкаського обласного відділення » Дитячого фонду України»: р/р 26004050100033 в АТ » Піреус банк МКБ», МФО 300658, ЕДРПОУ 34608553.
Контактні телефони осіб, відповідальних за роботу з переселенцями з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та східних областей України можна  дізнатись ТУТ, повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці #Чекраси
Оголошення
live comments feed...