• Головна
  • Велопатруль допомагає черкащанкам дістатися додому у вечірній час
09:04, 15 червня 2014 р.

Велопатруль допомагає черкащанкам дістатися додому у вечірній час

Уже в понад десяти містах України діє Велопатруль. Основна місія учасників Велопатруля — допомагати жінкам дістатися додому у вечірній час, запобігаючи нападам на них. Сьогодні ми говоримо з координатором черкаського Велопатруля, психологом Олегом Кулаковським. За його словами, у Черкасах уже працюють 9 активістів Велопатруля. За весь час свого існування волонтери допомогли більше 30 жінкам. Крім того, в планах черкаського Велопатруля — допомагати пенсіонерам. Не лише безпечно добиратися додому, але й у доставці продуктів, ліків і так далі.

Як розповідає Олег Кулаковський, заснував цей волонтерський рух у Черкасах Олексій Хоруженко, який після того, як виникла небезпека для країни у зв’язку з агресією Росії та діяльністю терористів на Сході, добровольцем пішов служити в армію. Він доручив Олегу Кулаковському бути координатором черкаського Велопатруля.

Олег Кулаковський, 24 роки, координатор черкаського Велопатруля. «Працюю психологом. Так що мені простіше проводити відбір активістів», — каже Олег.

Джей Руїс — засновник руху: — Ідея велопатруля виникла в Сполучених Штатах — в Бостоні. Джей Руїс спостерігав таку ситуацію, що на жінок, які йшли самі по вулиці, іноді могли напасти. Він їх зустрічав біля метро і проводив додому. Так з’явився десь півтора роки тому такий рух як Велопатруль. Потім — десь рік тому — з’явився він у Запоріжжі. Далі пішло по іншим містам України. Зараз Велопатрулі є вже більше ніж у 10 українських містах. У Черкасах Велопатруль з’явився з вересня минулого року.

У Черкасах працює 9 активістів Велопатруля

У нас зараз 9 людей, які активно.займаються цією справою. Це молоді люди. Деякі ще вчаться, деякі працюють. Наймолодшому — десь 19 років. Найстаршому — 27.

 Використовуємо свої велосипеди. Усе відбувається в нічний час. Починаємо патрулювати з часу, коли темніє. У нас у група в соціальних мережах. Там знаходяться фото кожного активіста. Можна побачити наших людей і райони, де вони живуть. Є телефони активістів і інформація про них. Якщо дівчина знає, що пізно буде повертатись додому, то вибирає активіста, дзвонить йому і домовляється, щоб він її проводив додому.

Тобто вона іде пішки і він поруч іде з велосипедом. Бувають різні відстані. Я, наприклад, проводив із площі 700-річчя до Митниці. Десь півгодини зайняло. Хоч громадський транспорт ще ходить, але все одно, коли людина вийшла з тої ж маршрутки, то не знає, що може її чекати.

Частота патрулювання залежить від заявок, які до нас надходять. Буває, в тиждень дві людини проводимо, буває — 5, буває — сім.

Щодо клієнтів, то це переважно жінки від 18 до 30 років. Часом вони з роботи повертаються, інколи — гуляли в парку. Різні ситуації бувають. Буває, що це люди, в яких є молодий чоловік, але він не може в цей час провести свою другу половинку додому.

З вересня у нас уже було більше 30 клієнтів.

Велопатруль хоче допомагати пенсіонерам в доставці ліків і продуктів

Ми працюємо на волонтерських засадах. Поки ми не є організацією, яка офіційно зареєстрована. Але хочемо стати офіційною громадською організацією, щоб співпрацювати з мерією та іншими об’єднаннями.

В подальшому плануємо розширити свою діяльність. Можливо, будемо співпрацювати з мерією в соціальній сфері. Допомагати пенсіонерам в доставці ліків і продуктів. Думаємо і про фінансові проекти — виграти тендер і надавати якісь додаткові послуги на замовлення мерії.

Ми вже зверталися до мерії з приводу реєстрації, але нам сказали, що краще цим зайнятися після виборів. Тому зараз знову почнемо цим займатися.

Велопатруль має свої закони

Ми постійно набираємо активістів, які хочуть на добровільних началах допомагати людям.

За весь час нашої діяльності не було ніяких інцидентів. Ніхто не нападав. все проходить, як по маслу. Клієнти задоволені. Ніхто не скаржився. Є уже навіть постійні клієнти.

У нас є свої закони. Перше — людині, яка хоче стати активістом, має бути вже 18 років. Друге — він повинен мати велосипед. Якщо поки ще немає велосипеда, ми згодні прийняти таку людину, але головне — бажання. Якщо у людини є бажання, тоді нічого йому не заважає.

Тож третє правило — це бажання. Четверте — активісти не можуть чіплятися до дівчат, яких вони проводять. Якщо дівчата ініціюють, то активісти вже дивляться по ситуації. Якщо ми взнаємо, що активіст зробив щось таке, чого не можна робити — ми його відраховуємо.

У нас — серйозний відбір. Щоб до нас потрапити, людина проходить серйозну співбесіду з координатором, тобто зі мною. Я задаю питання і, враховуючи відповіді, ухвалюю рішення щодо можливої участі цієї людини в нашому русі. Головне питання — яка мета участі? Чи це просто знайомства і спілкування — тоді це не до нас. А якщо людина хоче допомагати і не нашкодити — тоді це до нас.

Мета Велопатруля — допомогти людям

Мета Велопатруля — допомогти людям. Ми готові добровільно і безкоштовно допомогти жінкам і людям пенсійного віку добратися додому без пригод. Ми хочемо, щоб про нашу організацію дізналися якомога більше жителів Черкас. Щоб вони зверталися до нас за допомогою. Головне, щоб людина звернулася до нас. Якщо людям потрібна допомога — нехай звертаються і залишають заявки в наших групах у Фейсбуці і Вконтакті.

Одні люди займаються дитячими будинками, інші — ще чимось, а ми вирішили так допомогти людям. Тому що іноді жінок грабують чи гвалтують. Ми вирішили виправляти ситуацію, як можемо. Після того, як ми офіційно станемо громадською організацією, то спектр наших послуг значно розшириться. Плануємо проводити різні заходи, щоб залучати нових активістів.

Замовити послуги Велопатруля можна на сторінці https://vk.com/public72679374

Народ.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#велопатруль #Черкаси
Оголошення
live comments feed...