Головний архітектор Черкас презентував генеральний план розвитку міста
На прес-конференції головний архітектор міста Черкаси Микола Упир розповів про хід розробки головного містобудівного документу Черкас – генерального плану розвитку.
Зараз триває презентація плану для всіх охочих мешканців Черкас:
– За пропозицією міського голови ми виставили план, щоб пересічні громадяни, спеціалісти, фахівці із містобудування та архітектури та просто мешканці могли ознайомитися з документом, дати свої пропозиції, висловити свої зауваження і побажання щодо генерального плану, – розповів Микола Миколайович.
Усі пропозиції буде зібрано та передано на доопрацювання в „Діпромісто”. Після розпочнеться процедура погодження із інженерними службами міста Черкаси. По закінченні погодження виконком Черкас звернеться до Мінрегіонбуду України з проханням призначити експертну державну організацію для проведення державної експертизи генплану. Триватиме експертиза від 3 до 5 місяців, після неї розпочнеться процес громадських слухань у місті.
За словами головного архітектора міста, генеральний план визначає характер розвитку міста – перетворення із міста хімічної промисловості на туристичний центр. План розраховувався на кількість жителів у межах 310-315 тисяч осіб, визначено, що для забезпечення комфортної життєдіяльності такої кількості осіб буде достатньо наявної території міста, а нові житлові масиви будуть зводитися на колишньому полігоні, в районі ПЗР, замість нинішніх садів.
Серед „родзинок” генплану Микола Упир назвав перспективу винесення залізниці за межі міста і зведення на її місці сучасної автомагістралі, яка б розвантажила наявні вулиці. Велику увагу у плані розвитку міста приділено береговій смузі:
– Ми маємо таку „козирну карту” як Кременчуцьке водосховище, яке ми не в повній мірі використовуємо. Наявні берегові зони не мають нормального естетичного вигляду – ми маємо якийсь напівживий вантажний порт, недобудований причал, несформовані пляжі... – зауважив Микола Миколайович. Генпланом, наприклад, передбачено зведення гребного каналу в акваторії водосховища довжиною 1 500 метрів.
До складання плану розвитку міста може долучитися кожен охочий. План вивішено у Будинку архітектора, де черкасці можуть ознайомлюватися з ним і залишати свої пропозиції.