• Головна
  • В Умані зацвіли сотні унікальних ірисів
16:19, 3 червня 2014 р.

В Умані зацвіли сотні унікальних ірисів

В Умані починає квітувати унікальний ірисарій, створений минулого року на території парку «Версаль» Уманського національного університету садівництва(УНаУС). Про це виданню розповів проректор з наукової та інноваційної діяльності УНаУСу Віктор Карпенко.

– Цієї весни вперше розквітли іриси, висаджені минулої осені. Унікальність ірисарію в тому, що він створений з ірисів лише української селекції. Квіти до Умані «їхали» з Чернігівщини, Сумщини, Тернопільщини та Києва. Загалом вдалося зібрати більше 100 вітчизняних сортів відомих українських селекціонерів: Ніни Мірошниченко, Ігоря Хороша, Алли Черногуз, Світлани і Володимира Яковчуків та багатьох інших. Квіти висадили минулої осені на території студентського міні-парку «Версаль» Уманського національного університету садівництва, і ті з них, що за цей час встигли окріпнути, вже й розцвіли, — заначив науковець.

Уманські науковці планують розшити свій ірисарій ще й сортами відомих австралійських, та американських селекціонерів.

– Спочатку планували ірисарій із сортів вітчизняної селекції. Проте цього року вирішили розширити його шедеврами світової селекції. Висадити квіти плануємо в липні—серпні, адже найкраще пересаджувати іриси після того, як вони відквітують.

У перспективі на базі університету планують створити «Науковий центр ірисівництва».

До речі, ірисарій в Умані закладений з нагоди відзначення у 2014 році одразу кількох свят — 100-річчя відомого українського селекціонера ірисів — Мірошниченко Ніни Опанасівни, якою було виведено багато сортів цих прекрасних квітів, 170 річчя УНаУСу та 60-річчя з Дня створення Черкаської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#іриси #Умань
Оголошення
live comments feed...