• Головна
  • Україна позиватиметься до Росії на трильйон - за анексію Криму
16:03, 3 червня 2014 р.

Україна позиватиметься до Росії на трильйон - за анексію Криму

Україна має намір найближчим часом підготувати й подати позов до Російської Федерації на суму понад 1 трлн грн за незаконне захоплення й грабіж України. Про це заявив у ході виступу в уряді прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає .

За його словами, «Україна почала процеси, а Генеральна прокуратура почала розслідування. І в рамках кримінальної справи український уряд подає позов на суму понад 1 трлн грн. Проблеми лежать у міжнародній правовій площині. Не так багато опцій, куди подати до суду. Але не розкриваючи всі юридичні деталі, я скажу: ми використовуємо всі можливі й законні методи для того, щоб притягти Росію до суду».

Яценюк зазначив, що Україна вже подала позови до Європейського суду з прав людини безпосередньо за анексію Криму.

«Ми готуємо й інші позови - зокрема, й до органів державної влади та управління РФ за незаконне захоплення і грабіж України. За це треба буде відповісти. Ми розуміємо, що такі судові процеси не проходять за місяць, але такі процеси матимуть результат», - запевнив глава уряду.

Нагадаємо, наприкінці травня міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Мін'юст звернувся із пропозицією до Генпрокуратури розглянути можливість арешту й відчуження на користь України російського державного майна як компенсацію збитків за анексію Криму РФ.

За словами Петренка, загальна сума збитків, завданих Україні анексією Криму Росією, становить 1 трильйон 80 мільярдів гривень, без урахування вартості корисних копалин і упущеної вигоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Крим #анексія #Росія
Оголошення
live comments feed...