• Головна
  • Тільки за травень грибами отруїлося дев'ять черкащан
14:35, 2 червня 2014 р.

Тільки за травень грибами отруїлося дев'ять черкащан

У зв'язку з різким потеплінням станом на 27 травня на Черкащині зареєстровано 5 випадків отруєнь грибами з 9-ма потерпілими, повідомляють у Головному управлінні Держсанепідслужби у Черкаській області.

В Україні щорічно виникає 1-2 тис. тяжких отруєнь грибами, які в 10-15 % випадків закінчуються смертю. За сприятливих погодних умов, коли кількість грибів буває великою, відповідно збільшується кількість отруєнь.

Найчастіше отруєння обумовлені вживанням в їжу грибів блідої поганки (у 95 %), як помилково сприймаються за їстівні печериці, сироїжки або гливи. Також стається чимало випадків, пов'язаних із вживанням таких видів грибів, як рядовка отруйна, печериця жовтошкіра, строчки, гриб-парасолька, опеньок несправжній тощо.

Крім того, отруєнням загрожують гриби, що виросли поблизу автомагістралей та промислових підприємств та накопичили у собі токсичні елементи (свинець, ртуть, кадмій, миш'як тощо).

Симптоми отруєння грибами – нудота, блювота, біль у животі, пронос, з'являються через 1-4 години залежно від виду грибів, віку та стану здоров'я потерпілого, від кількості з'їдених грибів. Смерть може настати через 5-10 днів. При перших ознаках отруєння необхідно викликати швидку медичну допомогу, а до її приїзду – промити шлунок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#отруєння грибами #санепідемслужба
Оголошення
live comments feed...