• Головна
  • «УДАР»: «Через незнання законів на третині виборчих дільниць Черкас перераховуватимуть голоси»
12:43, 29 травня 2014 р.

«УДАР»: «Через незнання законів на третині виборчих дільниць Черкас перераховуватимуть голоси»

Черкаська міська виборча комісія, створюючи районні ТВК, сподівалася на полегшення роботи та процедури встановлення результатів голосування, але тотальне незнання закону та бездіяльність районних ТВК призвели до того, що майже на 30% виборчих дільниць доведеться проводити перерахунок голосів. Про це розповів голова Черкаської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Віталій Іляшенко.

За його словами, основними порушеннями, які виявила Черкаська міська виборча комісія під час прийняття протоколів та документації з районних ТВК, були: невідповідність протоколів ДВК вимогам закону щодо кількості виборців, які отримали бюлетені для голосування та кількості голосів виборців, що були подані за кандидатів у депутати або відповідні політичні партії; масові випадки голосування на дільницях осіб, які не мали права голосування на місцевих виборах або ж не мали при собі документів, що засвідчують їх особу; виявлення на значній кількості дільниць під час голосування та встановлення результатів голосування бюлетенів, які не мали печаток або на них були печатки іншої ДВК, а також бюлетенів невідомого походження.

– Більшість представників політичних партій, що взяли участь у виборах, заявляє, що такого низького рівня знання закону членами дільничних та районних територіальних виборчих комісій не бачили ще на жодних виборах, – заявив Віталій Іляшенко. – Незрозумілим для багатьох є також непоодинокі випадки того, що кількість виборців, які взяли участь у голосуванні за мера Черкас, значною мірою відрізнялася від кількості виборців, які взяли участь у виборах до Черкаської міської ради та президентський виборах. І ця різниця іноді становила значний відсоток. Тобто, коли виборець отримував бюлетень для голосування за мера, то не отримував бюлетенів для голосування за депутатів міської ради по багатомандатному та одномандатному округах, а також і за президента України. Такого апріорі не повинно бути.

Голова обласного «УДАРу» також наголосив, що претензії до ходу голосування та встановлення результатів мають майже всі учасники виборчого процесу, і лише представники Партії вільних демократів та Сергія Одарича категорично заперечують будь-які порушення і наполягають на прийнятті протоколів ДВК навіть у тому випадку, коли в їх змісті є значні розбіжності, а форма не відповідає вимогам закону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#УДАР #вибори в Черкасах
Оголошення
live comments feed...