• Головна
  • У Черкасах беруть кров на аналіз без проколів
10:05, 16 вересня 2009 р.

У Черкасах беруть кров на аналіз без проколів

Відтепер у людей, які бояться здавати кров "з пальчика" чи з вени, є абсолютно безболісна альтернатива.

У Черкасах у П'ятій поліклініці уже два місяці працює новий прилад, який здатний без жодних проколів на тілі зробити аналіз крові, а також видати більше сотні різних показників стану здоров'я організму.

– Цей прилад ми взяли в оренду у харківської фірми, яка колись виробляла обладнання для космонавтів, – зазначив головний лікар Черкаської міської поліклініки №5 Микола Тарасов. – Апарат працює без жодної голки, шприца чи скальпеля, натомість усі показники знімають датчики, які накладаються на найбільші кровоносні судини біля пупка, під пахвою та на сонній артерії. Процедура триває трохи менше десяти хвилин, а в кінці, дослідивши кров, комп'ютер видає аналіз за 117 різними показниками. Досі ж це треба було робити дуже довго та й за великі гроші.

Наразі такий аналіз пройшли уже 100 черкащан, а журналістка "Прес-Центру" стала сто першою. Дійсно, процедура безболісна, перед "скануванням" крові треба лише стати на ваги, а потім полежати у затишному кабінеті на м'якій кушетці з дротиками на тілі. А в кінці на руки видають роздруківку з інформацією про стан крові, печінки, серця, дихальних шляхів, кишковика, мозку, щитоподібної залози. Коштує такий аналіз 100 грн.

– За кордоном масово почали відмовлятися від лабораторних досліджень крові. Також новими аналізаторами користуються у Києві, Харкові. А фірма-виробник планує розширити спектр дослідження до 150 параметрів, до яких додасться імунологія, – розповідає Микола Тарасов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...