• Головна
  • «Батьківщинівці» відкрили доступ до Андреєвської дачі
17:21, 17 травня 2014 р.

«Батьківщинівці» відкрили доступ до Андреєвської дачі

Сьогодні близько 30 партійців влаштували черговий суботник. Та цього разу прибирали не сміття, а зносили паркан, яким обнесена територія дачі одного з перших керівників району Андреєва. Озброївшись молотками та пилами, чоловіки за кілька хвилин звільнили прохід до галявини на узбережжі Дніпра. Щоправда, всю огорожу не чіпали, аби звільнити прохід над берегом. Рештки дерев'яної огорожі планували передати комунальним підприємствам міста на їхні потреби.

У продовж багатьох років мальовничий куточок заповідної зони площею більше 5 гектарів (вул. Менделеєва, 4) був недоступний для жителів. За каденції екс-мера Сергія Одарича депутати проголосували за відведення цієї землі Управлянню з експлуатації Будинку рад, яке планувало звести там готель. Зрозуміло, для колишнього губернатора Тулуба.

Нагадаємо, в. о. президента України Олександр Турчинов доручив уряду і Державному управлінню справами вирішити питання про передачу державного майна (зокрема, державних підприємств, установ, організацій, санаторіїв, готелів, державних резиденцій, державних дач, дач, засобів транспорту, сільськогосподарської техніки, обладнання та устаткування, земельних ділянок, іншого нерухомого майна). Майно, яке знаходиться в управлінні ДУС і не використовується для забезпечення діяльності президента, повинні передати для подальшої приватизації в установленому законом порядку.

Наразі доля дачі невідома, втім земля під нею належить громаді, тож активісті політичної сили вирішили відновити справедливість й прибрати паркан на старих стежках.
- Територія обнесена парканом незаконно, люди мають право на відпочинок тут, як це було колись, - розповів учасник акції, депутат міської ради Роман Діскант.

Подивитися на втілення ініціативи в дію приїхала пенсіонерка Віра Петракова, яка проживає в районі залізничного вокзалу. Каже, на недавгій зустрічі з виборцями люди питали в кандидатів у депутати від «Батьківщини» про стан справ у цьому заповіднику. Ті пообіцяли, що паркан зноситимуть вже цієї суботи..

- Ми тоді в це не дуже повірили, а сьогодні я бачу, що це правда. Я лише «за» таку справу. Тепер буде більше місця для відпочинку, - додала вона.

Роботі партійців та громадськості згодом перешкодила Державна охорона, тож демонтований паркан залишився в парковій зоні.

- Тим фактом, що доступ до одного з найкращих місць у Соснівці перекритий парканом, жителі Черкас обурені вже давно, - говорить очільник Черкаського обласного осередку «Батьківщини», кандидат на посаду міського голови Черкас Анатолій Бондаренко. – Ще кілька років тому сюди з'їжджалися відпочивати мешканці всіх районів нашого міста. Гуляли по парку, проходили по ньому до Дніпра. Зараз усі проходи і стежки загороджені парканом. Хто і для чого огородив п'ять із половиною гектарів міського парку, мали би з'ясовувати правоохоронні органи. Проте, вже кілька років поспіль вони закривають очі на такі обурливі факти. Натомість громадськість нашого міста вимагає відкрити доступ і до Соснівки, і до Дніпра. «Батьківщинівці» цю ініціативу підтримали, оскільки сьогодні черкасці, як ніколи, хочуть повернути своє місто собі, берегти його, охороняти й радіти, що в нас є такий парк і така річка.

забор1

забор1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Соснівка #Черкаси
Оголошення
live comments feed...