• Головна
  • В.о. президента підписав указ про відновлення призову до Збройних сил
11:44, 2 травня 2014 р.

В.о. президента підписав указ про відновлення призову до Збройних сил

В. о. президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав указ «Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави», яким, зокрема, передбачено відновлення призову до Збройних сил.

Указ передбачає відповідно до закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», в установленому порядку призов у 2014 році на строкову військову службу до Збройних сил та інших військових формувань України придатних за станом здоров'я до військової служби в мирний час чоловіків-громадян України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Про це повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА.

Крім того, згідно з указом, призову підлягають особи офіцерського складу, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче за бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу та яким присвоєно відповідне військове звання офіцера запасу.

Указ підписано «враховуючи дальше загострення суспільно-політичної ситуації на сході та півдні України, факти неприхованої агресії, активізації дій незаконно створених збройних формувань проросійського спрямування, захоплення та блокування будівель органів державної влади, органів військового управління, військових частин, транспортних комунікацій у Донецькій і Луганській областях».

Як зазначено в указі, це становить загрозу посягання на територіальну цілісність, втручання у внутрішні справи України з боку Російської Федерації.

Призов оголошується також із метою підтримання Збройних сил України, інших військових формувань у боєздатному стані, нарощування їх здатності давати адекватну відповідь реальним і потенційним загрозам.

Згідно з текстом указу, призов на строкову військову службу буде здійснено в травні-липні 2014 року.

Указ опубліковано в «Офіційному віснику президента України» 1 травня 2014 №16, він набув чинності, повідомляє прес-служба президента.

Як повідомлялося, 17 квітня Верховна Рада звернулася до в. о. президента Олександра Турчинову з проханням вивчити доцільність відновлення призову до Збройних сил України, відновлення початкової військової підготовки в школах і військових кафедр у вишах, а також розгортання навчально-тренувальних центрів для резервістів.

Останній призов до ЗСУ відбувся восени 2013 року. Навесні 2014 року, згідно з раніше ухваленим рішенням, призов залишався лише до Внутрішніх військ МВС України, повідомляє .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#збройні сили #Турчинов
Оголошення
live comments feed...