Черкаська Самооборона розповіла, що в них царя немає

У черкаській самообороні немає царя, а є координаційна рада, де колегіально все вирішується, пояснили сьогодні на прес-конференції в осередку самооборони. У самообороні стверджують, що вперте намагання одного з колишніх координаторів їхньої організації – Геннадія Шевченка – створити собі імідж керівника структури дало результат.

Представляючись усюди очільником черкаської самооборони, Геннадій Шевченко і став в очах громадськості керівником, хоч насправді таким не був, стверджують в організації. Тож в черкаській самообороні нещодавно і розпочалися суперечки щодо з'ясування, хто ж насправді керує структурою. Для цього черкаські представники поїхали у Київ в центральний штаб. І там не підтвердили повноваження Геннадія Шевченка як керівника.

– Минулого тижня в середу була спроба рейдерського захоплення будівлі (приміщенні колишнього офісу Партії регіонів, - де і знаходиться зараз штаб самооборони - ред.), дискредитація самооборони майдану з боку деяких осіб кримінальної зовнішньої. Це могли спостерігати всі жителі Черкас, що проходили мимо. Хто були ці люди? Це можна подивитися по учасниках тулубівських антимайданів. Думаю, що інформація про цих осіб є в правоохоронних органах. Також наприкінці минулого тижня вже у п'ятницю Геннадій Шевченко прийшов з хлопцями до нас в будівлю, щоб знову на щось претендувати, та вирішилося все спокійно, – зазначив координатор черкаської обласної самооборони майдану Олександр Чигарьов. – Важливо, що під час усіх протистоянь вдалося все перевести на рівень діалогу, без якогось загострення конфлікту, стрілянини абощо. Нині Геннадій Шевченко має кабінет в цьому приміщення, як має тут кабінет Правий сектор та Автомайдан.

За словами Олександра Чигарьова, насправді Геннадій Шевченко створив на міському рівні громадську організація «Народна Самооборона міста Черкаси», проте вона не має відношення до Всеукраїнського руху Самооборона Майдану. Нинішні черкаські самооборонівці припускають, що подібна організація могла бути створена для чиїхось політичних інтересів.

лист
лист

– Нашу самооборону руками Геннадія Шевченка намагалися втягнути в політичні ігри, щоб самооборона лобіювала чиїсь політичні інтереси. Я не казатиму, що це за політсила, проте це та політсила, яка нещодавно стояла з нами на Майдані, – зауважив Олексанрд Чигарьов. – Ми ж насправді позапартійні. А в громадській організації, створеній Шевченком, в статуті прописано, що його організація може використовуватися для політичної діяльності.
Самооборонівці розповіли, що ще на початку року колишній свободівець Михайло Вакуленко спробував організувати їх, черкаських активістів, які намагалися навести лад у місті, в якийсь певний організований рух. Тоді ж відбулася зустріч з Геннадієм Шевченком, який став таким собі зв'язком між групами активістів. Це був період створення Народних рад у Черкасах. З часом Геннадій Шевченко вже став себе позиціонувати, як керівником самооборони.

– Були такі закиди, що мовляв ми, як самооборона, скомпрометували себе. Тож нам слід брати зброю і їхати на Схід, а люди тут самі наведуть порядок. Проте це говорили люди, які в нас проходили по базі ОПС, де правоохоронцями проводилася операція по виявленню нелегальної горілки. Ми тоді долучалися до цієї справи. Тож ці люди лобіювали певні інтереси, - додає співкоординатор самооборони Микола Сташук.

Нині в договорі оренди на приміщення, де перебуває самооборона, є підпис і самого Геннадія Шевченка, бо на той час він був таки представником черкаської самооборони. Договір діє до кінця місяця. Опісля самооборонівці будуть вирішувати, як діяти далі.

– Самооборона буде працювати далі на громаду. Як нас виокремити з маси? Ми будемо камуфльовані, з шевронами. Для нас будівля неважлива. Якщо хтось хоче мати будівлю, то ми готові піти звідси і будемо працювати в іншому місці. Якщо хтось хапається за будівлю, то ми дамо їм будівлю і подивимося, скільки вони тут висидять! – сказав співкоординатор черкаської самооборони майдану Олег Скалько. – Щодо порозуміння з хлопцями Геннадія Шевченка... Давайте час все покаже... Якщо працюватиме якась відокремлена самооборона, то ми не можемо нести за неї відповідальності. Ми не знаємо, чи не переходитимуть ті люди якісь рамки закону...

– Ми з відокремленою організацією, створеною Геннадієм Шевченком поки не друзі. Побачимо їх дії, що будуть направлені на спокій в місті, на боротьбу з криміналом. Якщо наші цілі не будуть розходитися, то можлива подальша співпраця, – зазначив Олександр Чигарьов, повідомляє .

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии