Одарич з Бродським поклали око на базу відпочинку вчителів. Люди судяться з міськрадою вже 7 років
До депутатів Черкаської міської ради від «Батьківщини» та голови обласної Народної ради Анатолія Бондаренка звернулися за допомогою освітяни й медики, у яких команда Сергія Одарича намагається відібрати базу відпочинку на березі Дніпра поблизу розважального спортивно-розважального комплексу «Селена».
- Ця база була створена ще в 1968 році спеціально для відпочинку вчителів, - розповідає голова кооперативу «Дніпро-2003» Олександр Харченко. – Причому створена вона була на болоті, і саме вчителі почали її розбудовувати, облаштовувати побут, дитячі майданчики, причал. Старалися, словом, щоб створити найкращі умови для відпочинку від важких робочих буднів.
Однак втілити все задумане в життя вдавалося доти, доки база була на балансі профспілок. Коли ж у 1996 році її передали на баланс міського управління освіти, фінансування повністю припинилося. Погіршилася ситуація ще й тим, що після серйозного урагану на базі на два роки зникло світло. За цей час вона практично припинила своє існування, будиночки почали розвалюватися, майно розкрадатися.
- Тоді люди вирішили брати все в свої руки і рятувати базу, - говорить Олександр Харченко. – Управління освіти запропонувало нам створити кооператив і взяти базу на своє утримання. Ми відновили електропостачання, повивозили сміття і почали відбудовувати будиночки. Але тривала наша радість недовго. За цей час у пана Одарича окріпли ноги, привіз на базу Бродського і вони разом почали ділити, що кому дістанеться. І мабуть, поділили б, якби не кооператив, якби не 96 сімей, які всі ці роки власними силами і коштами створювали цю базу. Відтоді й почалося: суд за судом – і так 7 років поспіль.
- Проблема в тому, що земля, на якій розташована база, належить сільській раді Свидівка, яка може або продовжувати договір оренди землі, або ні. Деякі члени кооперативу через суд добилися права власності на свої будиночки, тож землі під ними автоматично відходить їм. Але таких одиниці. Решта ж роками не може цього добитися.
- Зараз базу хочуть знову передати на баланс відділу освіти, який за всі ці роки і копійки сюди не вклав. Навіщо, якщо в них немає фінансування? Єдиний висновок, який напрошується, - щоб її «приватизувати». Адже в нас укладений з ними договір спільного користування, і ми виступаємо тільки «за» те, щоб разом господарювати, - веде далі пан Харченко. – Нехай беруть ті будиночки, які пустують, і відбудовують їх. Будемо і працювати, і відпочивати разом. Але ж ні, їм усе подавай.
- Члени кооперативу підозрюють, що така посилена увага до їхньої бази пов'язана з тим, що вона розташована прямо біля спортивно-розважального комплексу «Селена», і нібито Сергій Одарич, будучи ще мером Черкас отримав за неї 500 тисяч доларів, тож тепер просто мусить «передати її в «добрі» руки».
- Дійшло до того, що нас почали звинувачувати у рейдерстві, - обурюється Олександр Харченко. – Нібито ми з «мажорних», і відхопили собі ласий шматочок на березі Дніпра. То нехай прийдуть і подивляться, хто тут господарює. Звичайні люди, трударі, медики, освітяни, які все життя пропрацювали за зарплату, в роками докладали неймовірних зусиль, щоб мати можливість разом зі своїми сім'ями відпочити по-людськи. Тому ми так просто цю базу не віддамо ні Одаричу, ні Бродському. Треба буде, і на сесію прийдемо, і на Майдан вийдемо. Дуже сподіваємося на підтримку і допомогу «Батьківщини», бо на сьогодні добре видно і зрозуміло, що це єдина політична сила, яка думає про людей, відстоює їхні інтереси і має сили протистояти команді Одарича-Бродського.
Серед членів кооперативу і колишній керівник реабілітаційного центру «Астра» Ірина Волощенко, яка про «пресинг», на який здатен Одарич, знає не з чуток.
- Років шість тому Сергій Одарич з нагоди Міжнародного дня інваліда відвідав «Астру». Після його візиту «почався пресинг медичного закладу», - розповідає Ірина Василівна. - Нам не давали грошей на ремонт і обладнання, почалися утиски і проти мене як головного лікаря. Особливо важко було останніх 7 місяців. За цей час відбулося 6 перевірок у закладі. Нас звинувачували, що ми недопрацьовуємо, приймаємо недостатню кількість людей. Словом, почалося справжнє переслідування. Команда Одарича - це надзвичайно цинічні люди, хитрі, нехороші. Вони діють нечистими методами, підходять здалеку, гарно розповідають, обіцяють. А насправді є справжньою організованою бандою, яка прагне одного – якомога більше прибрати до своїх рук те, що насправді належить черкащанам. Допускати таких людей до влади не можна у жодному випадку.
Таке ставлення і до нашого міста, і до його жителів «батьківщинівці» пояснюють дуже просто: для Одарича Черкаси не було, не є і не буде рідним містом.
- Сергій Одарич ніколи не жив і не житиме в Черкасах, - говорить очільник міської «Батьківщини» Роман Діскант. – Він тут лише на заробітках. Черкаси для нього лише проект для заробітку грошей, і простих людей з їхніми проблемами та інтересами в цьому проекті не передбачено.
Анатолій Бондаренко як голова обласної Народної Ради пообіцяв членами кооперативу, які запросили його на зустріч, показали де і як живуть, ініціювати під час сесії міської ради прийняття рішення про продовження договору оренди на землю під базою відпочинку.
- Як можна прийти практично до людей додому і те, що вони будували, облаштовували, роками вкладали в цю справу сили, гроші, душу, так цинічно відібрати? – обурюється Анатолій Бондарекно. – Це ж дійсно прості люди, трударі, заслужені медитки та освітяни, які виростили і оздоровили не одне покоління черкащан. Мало заводів, мало берега Дніпра, так їм тепер ще й бази для відпочинку людей подавай. Такого допускати в жодному разі не можна.