Завдяки «Батьківщині» пацієнти та лікарі Черкаського онкодиспансеру відвідали концерт відомого камерного оркестру

Найвідоміша скрипалька столичного Майдану дала вчора концерт у Черкаській обласній філармонії. Мирославу Коротович та камерний ансамбль «Артехатта» знають не тільки в Україні, а й в усьому світі. Цей оркестр вважається одним із найкращих в Європі. Пересічні ж українці дізналися про нього 22 січня, коли о 6-ій ранку на Майдані оголосили про те, що застрелили Сергія Нігояна.

- На Майдані тоді почалася справжня паніка, адже люди не знали, чого чекати наступної миті, - розповідає організатор концерту Мирослави Коротович і її друг Дмитро Черченко. – Столичну філармонію, яка знаходиться неподалік від Грушевського, почали масово залишати артисти, виносити всі інструменти. І знаєте, коли люди починають матеріалізувати свій хаос, убиваючи один одного, просто необхідна гармонія. І саме Мирослава, не злякавшись того, що і її, і ансамбль може спіткати та ж участь, що й мітингувальників, не тільки не вийшла з філармонії, а й дала цього дня концерт. Це була прем'єра «Танго сторі» - історій танго на музику п'яти найвідоміших композиторів ХХ століття. Оркестр грав у диму композиції Шестаковича, які виконували під час блокади Ленінграду.

Учора Мирослава Кроткович зіграла свої «Танго сторі» для черкащан. Щоправда, послухати їх, за словами Дмитра Черченка, мали можливість не всі.

- Нам дуже хотілося б, щоб музика Мирослави та «Артехатта» допомогла знову відчути смак життя тим, хто щодня мусить боротися за життя – пацієнтам і лікарям нашого обласного онкодиспансеру, - зізнається Дмитро Юрійович. – Тому виникла ідея звернутися до влади, підприємців та різних політичних партій із пропозицією допомогти придбати квитки для цих людей. Однак скільки б я не їздив, а відгукнулася тільки обласна «Батьківщина». Вона єдина відразу ж пристала на нашу пропозицію і придбала квитки для медичного персоналу онкодиспансеру, його пацієнтів та їхніх родин.

- Ми намагаємося за рахунок коштів із профкому час від часу давати можливість нашим працівникам відпочити від тяжкої роботи, але, щоб хтось купував для них квитки, буває вкрай рідко, - говорить заступник головного лікаря Черкаського обласного онкодиспансеру Ігор Гайдай. – Думаю, в такі нелегкі часи, які ми всі зараз переживаємо, їм буде і приємно, і корисно насолодитися мистецтвом.
- Ще більш приємно відвідати концерт відомої скрипальки було самим пацієнтам закладу та їхнім рідним.

- Коли ти рік не виходиш із лікарні і з дня в день борешся за життя разом зі своєю дитиною, відчути смак звичайного життя, пережити такі звичні для інших, але такі бажані для нас емоції, - справжній подарунок, - розповідає мама одного з хлопчиків, якому в 16 років довелося вступити у двобій із раком.

- Важко словами передати, яке ми всі отримали задоволення від цього концерту, - ділиться враженнями волонтер Світлана, яка допомагає пацієнтам Черкаського обласного онкоцентру. – Хочеться просто сказати «Батьківщині»: величезне вам людське дякуємо!

Короткович "Батьківщина" Нігоян
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии