Катер "Сміла" може змінити назву
Сміла може втратити шефство над навчальним катером "Сміла", що перебуває в підпорядкуванні Севастопольського військово-морського інституту ім. П. С. Нахімова.
Втрата шефства означає, що катер вже не чекатиме школярів зі Сміли, щоб покатати їх Чорним морем...
Сміла взяла шефство над катером у середині 1990-х років. За цей час на ньому побувало більше 700 смілянських школярів. Діти на канікулах їздили на екскурсії історичними місцями Севастополя, а жили на катері, який заміняв готель. Чому ж постало питання зміни шефства? Причина фінансова.
– Нещодавно керівництво катера попросило, щоб міськрада виділяла хоча б 30 тисяч гривень на рік. Обґрунтовують це тим, що зараз криза, і катер потребує фінансової допомоги. Раніше місто допомагало морякам продуктами та речами. Відвозили їм, наприклад, гречку, цукор, макарони, чайний сервіз та інше. Але ми не можемо їм фінансово допомагати. По-перше, зараз коштів на це в бюджеті міста немає. По-друге, є таке поняття як Бюджетний кодекс. Військо повинне фінансуватися з Державного бюджету для Збройних сил України, – пояснює заступник міського голови, керуючий справами Смілянського міськвиконкому Віктор Золотоверхий. – Нині це питання розглядається смілянським міським головою і депутатським корпусом.
Та поки смілянська міська влада думає, місто Червоний Лиман, що на Донеччині, вже виявило бажання виділяти допомогу катеру. Тож якщо смілянська влада не порозуміється з керівництвом катера, він змінить назву.
– Раніше підтримувати шефські зв'язки допомагали смілянські підприємці. Тож кошти з бюджету не виділялися, – говорить пенсіонер Яків Йосипенко, який близько 10 років займався шефськими зв'язками щодо катера. – Нині у міськвиконкомі нікому вирішувати це питання. Тому й виникають проблеми.
До речі, схожа ситуація може трапитися і з тральщиком "Черкаси". Як повідомив "Прес-Центру" командир корабля Олексій Заєць, він на цій посаді вже 8 місяців, і за цей час жодної допомоги від влади Черкас не було. "Двічі приїжджав у Черкаси. Зустрітися з міським головою так і не вдавалося. Але грошей ми не просимо, лише – канцелярське приладдя, їжу для матросів, будівельні матеріали. У той же час у нас налагоджена співпраця з обласною владою. Вже і діти з області до нас приїжджали на відпочинок, – говорить Олексій Заєць. – Кажуть, раніше корабель отримував шефську допомогу від Черкас". Нині ж тральщик "Черкаси" не може достукатися до влади міста, яке дало йому ім'я.