• Головна
  • На Черкащині першокласників можуть не взяти до школи
10:38, 28 серпня 2009 р.

На Черкащині першокласників можуть не взяти до школи

Черкаські дітлахи зможуть розпочати навчання лише за наявності в школах ігрових та спальних кімнат. Таку вимогу висунув освітянам головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол.

– Для черкаських шкіл виконати це розпорядження буде дуже складно. Ті школи, де перший клас працює на базі дитсадка, уникнуть цієї проблеми, а от іншим школам доведеться терміново шукати кошти на обладнання спальних кімнат, – коментує завідувачка лабораторії дошкільної та початкової освіти Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Світлана Гаряча. – До початку навчального року створити ігрові та спальні кімнати зможуть далеко не всі школи, але, згідно з Законом України "Про освіту", загальноосвітні навчальні заклади зобов'язані відкрити всі класи. Наразі проводяться засідання педколективів для розв'язання цієї проблеми, але швидше за все для шкіл, в яких не буде виконана ця вимога, будуть застосовуватись штрафні санкції.

До речі, не допускається прийом до школи дітей молодше 5 років 8 місяців. Набір до першого класу проводиться на безконкурсній основі. Виняток становлять спеціалізовані школи, які можуть проводити співбесіду для визначення рівня загального розвитку дитини.

– Варто зазначити, що на таких співбесідах вчителям не дозволяється перевіряти вміння читати, писати, рахувати тощо, оскільки формування цих навичок відбувається у процесі навчання дитини в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів, – розповідає Світлана Гаряча.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...