• Головна
  • Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua
Новини компаній
15:50, Сьогодні
Надійне джерело

Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua

Новини компаній
Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua

Отже розглянемо як же доглядати за цибулиною амарилісу, та що робити для активного цвітіння і як доглядати за нею після цвітіння, та саме основне зберігання цибулини?

Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua, фото-1

Гіпеаструм, або амариліс це цибулькові квіти з найгарніших квітучих що квітнуть в зимовий період.

На даний час налічують близько п'ятисот різних сортів амарилісів, або ще кажуть гіпеаструма вони є найрізноманітнішого кольору - найчастіше зустрічається червона квітка, біла, рожева, оранжева, жовта та строката за забарвленням. Квітка Гіппеаструма або Амарилісу також відрізняється за формою та розміром, а ще може мати махрові квіти.

Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua, фото-2

Як доглядати за квіткою під час вигонки цибулини та підготовки її до цвітіння

Амариліс чудово себе почуває у теплому та добре освітленому приміщенні. Необхідно уникати різкого перепаду температурного режиму, це уповільнить проростання листя у рослини та може навіть призвести до порушення захворювань. Оптимальною температурою в такий період має бути від 20 до 22 градусів.

В період активного цвітіння амариліса рослині потрібне най яскравіше освітлення, ця квітка добре витримує навіть прямі сонячні промені.

Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua, фото-3

Для Амарилісу є важливим своєчасне внесення вологи цибулинам, так як цибулину може пошкодити фактор нестачі вологи, але слід пам'ятати що і надлишок зайвої вологи у грунті також несе шкоду й може спровокувати різні проблеми насамперед загнивання цибулини. Поливати амариліс слід водою яка має теплу температуру, уникати попадання під час поливу води на цибулеву частину. Першу процедуру поливу слід робити, з додаванням у водний розчин препарат під назвою бурштинова кислота, або додати Гумат калія чи Радіфарм - це зменшить рівень стресу у рослини після пересадки. Підживлення Амариліса необхідно проводити від одного разу в дві неділі. Використовуючи для підживлення комплексні мінеральні добрива. Відмінним вибором для підживлення - є добрива Мастер 3-11-38 (20г/10л/в або 2г/1л). Квітконосу, який у фазі зростання, можна задати довжину його ніжки. Чим сильнішим у амариліса буде освітлення, тим коротшим і щільнішим буде квітконіс. І навпаки. Довгу ніжку квітконосу амариліса отримати можливо методом зменшити освітлення відставивши амариліс від освітлення забравши його з вікна або ж підвищити йому температуру повітря.

Як доглядати амариліс після його цвітіння

Після того як амариліс або ще кажуть на нього гіпеаструм відцвівся, не потрібно чекати формування на кінцівці квітконосу зав'язей, а слід квітконос обрізати, приблизно десь на дві третіх його довжини. Процес формування у амариліса насіння позбавляє ресурсів самої цибулини і це може позначиться на процесі цвітіння у наступному сезоні. Повністю зрізати квітконос вже варто після процесу його всихання.

Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua, фото-4

Після того як видалили квітконос, проведіть підживлення добривом Мастер 20-20-20.

Після обрізки квітконосу та завершення цвітіння, підживіть амариліс комплексним добривом — наприклад, Майстер 20.20.20 Valagro — з каталогу pomidorka.com.ua, 3 г на 1 л води, під час поливу один раз на два тижні. Це допоможе цибулині накопичити ресурси та сформувати сильну вегетацію для наступного циклу цвітіння.

Наприкінці літнього сезону перед процесом проведення діапаузи, амариліс варто перестати поливати та вносити підживлення. У цьому періоді у гіпеаструму(амариліса) мають опасти старі листки. Якщо ви цей процес затягли, то варто цибулинку вийняти обережно із вазона де вона росла та викласти її у боковому положенні. Під час такого положення амариліс швидко почне входити в стан необхідно спокою.

Після того як настав процес всихання в амариліса його листя квітку слід поставити в прохолодніше, сухе й темне місце для відпочинку.

У період коли амарилісам необхідний період спокою має бути оптимальна температура від 12 до 15 градусів, поступово знижувати її десь до 10 градусів а то й до 8. Амариліс (гіпеаструм) у цьому проміжку під час зберігання його не потрібно поливати, проте необхідно створити умови з вологістю повітря в діапазоні від 50 до 60 відсотків. Але якщо волога повітря у вашому приміщенні є нижчою за ці показники то необхідно періодично трохи більше підливати воду але не в вазон а в піддон вазона, для того щоб не допустити відмирання в амариліса кореневої системи.

Ще одним гарним способом змусити амариліс (гіпеаструм) зацвісти необхідно в нього обрізати все листя в липні місяці, та припинивши йому полив та внесення підживлення на декілька тижнів. Потім відновлюючи процес поливу, рослині та підживлення комплексними добривами. То цвітіння будете мати приблизно в серпні місяці чи вересні місяці.

Також є ще один метод який змусить зацвісти амариліс (гіпеаструм) це обробка цибулини високими температурами. Зазвичай після такої процедури цвітіння настає вже на 20 або 25 день.

Амариліс (гіпеаструм): догляд, цвітіння та зберігання з агро-інтернет-магазином pomidorka.com.ua, фото-5

Такий метод стимуляції до процесу цвітіння здійснюється, методом замочування цибулин у воді яка має температуру від 42 до 45 градусів на проміжок часу 2-3 години. Вищу температуру води не варто використовувати це може викликати опіки у цибулини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#догляд за амарилісом #гіпеаструм після цвітіння #зберігання цибулини амарилісу
Оголошення
live comments feed...