
Імплантація зубів: уся правда про метод

імплантація зубів
Втрата одного чи кількох зубів – давно не вирок. В арсеналі стоматології є кілька методів протезування зубів, які дозволяють відновити функціональність зубощелепної системи. Найкращим з них вважається імплантація зубів, яка дозволяє швидко повернутися до звичного життя та змінити його, якщо у вас є якісь вроджені особливості. Про те, що таке імплантація зубів (докладніше про це читайте тут – https://verno.com.ua/ua/implantaciya/), кому показано та її переваги розкажуть наші експерти – лікарі стоматології Verno (Харків).
Кому потрібна імплантація зубів
Втративши один або кілька зубів, ми змиряємося з цим, вважаючи, що це не призведе до серйозних наслідків для здоров'я. На жаль, це не так. Навіть втрата одного зуба спричиняє масу наслідків:
- При тривалій відсутності зуба зуби, що стоять поруч, стають більш рухливими, переміщаються, що змінює прикус. З часом це може призвести до зміни рис обличчя, опущення щік, підборіддя, появи зморшок і т.д.
- Ефективність пережовування помітно знижується, що з часом призводить до погіршення роботи шлунково-кишкового тракту.
- Відсутність фронтальних зубів – велика естетична проблема, яка може спричинити психологічні проблеми.
- Порушення дикції – ще один наслідок відсутності передніх зубів.
Імплантація зубів: її основні переваги
Тривалий час безальтернативною методикою відновлення зубів було протезування «мостами» (мостоподібними конструкціями). Сьогодні вона також застосовується, але не може змагатися з імплантацією. Основні переваги імплантації перераховані нижче:
- зберігаються зуби, що стоять поруч, які при протезуванні мостами потрібно обточувати;
- перешкоджає атрофії кісткових тканин, що розвивається за тривалої відсутності зубів;
- вам не потрібно змінювати раціон харчування – з протезом на імпланті ви можете вживати будь-які продукти;
- імпланти зубів не чинять тиску на ясна;
- протези на імплантатах (не забувайте, що імплант – це штучне коріння, а не зуб, тобто. конструкція, до якої входить корінь, абатмент та коронкова частина) неможливо відрізнити від природних зубів;
- за дотримання елементарних правил гігієни зубні імпланти можуть служити все життя (на багато систем імплантів виробники дають довічну гарантію).
Чи є для імплантації зубів протипоказання?
Так, протипоказання є, але завдяки розвитку методу їх дедалі менше. Основними з них є:
- вік до 22 років (імплантація не проводиться до моменту, поки не буде закінчено ріст кісткової системи);
- алкоголізм, наркоманія;
- туберкульоз;
- хвороби органів кровотворення, крові;
- злоякісні новоутворення;
- стоматити, червоний вовчак та ін.
Більшість протипоказань є відносними і під час ремісії захворювань імплантація може бути проведена. Чи допускається імплантація зубів у пацієнтів із цукровим діабетом? Так, якщо хвороба є контрольованою.
Як проводиться імплантація зубів?
Перш ніж ваше життя кардинально зміниться, вам доведеться пройти через кілька етапів імплантації. Їхня кількість та тривалість може змінюватися, залежно від обраної методики (наприклад, одномоментна імплантація зубів):
- Підготовчий етап. На цьому етапі проводиться збирання анамнезу, огляд, призначаються діагностичні процедури. З отриманих даних складається план лікування. Може бути призначене лікування супутніх захворювань та порушень, професійне чищення зубів.
- Імплантація зуба. Установка штучного кореня – імпланта, що виконується протягом 20-40 хвилин. Імплант вкручується у підготовлене ложе, після чого приймається рішення про встановлення тимчасової коронки. Постійна коронка може бути встановлена відразу ж після імплантації імплантації або після його повної остеоінтеграції (через 3-4 місяці).
Висновки
Імплантація є безальтернативним методом протезування, вартість якого, зрештою, не вище, ніж при протезуванні зубів «мостами». Надійність та естетика цього методу вища, ніж у будь-яких інших способів відновлення зубів.