• Головна
  • Протезування зубів: вибираємо найкращий метод
Новини компаній
12:55, 15 листопада

Протезування зубів: вибираємо найкращий метод

Новини компаній

Втрата зубів не завжди є віковою проблемою, а стоматологія пропонує кілька методів протезування, що відрізняються бюджетом, естетичними результатами та довговічністю. Їх вибір здійснюється на підставі клінічної ситуації та переваг самого пацієнта. Як проводиться протезування зубів – найпопулярніші методи в нашій статті, докладніше з якими можна ознайомитися тут - https://verno.com.ua/ua/protezirovanie/.

протезирование зубов

протезирование зубов

Протезування зубів: найпопулярніші методи

Зубні протези бувають знімні та незнімні. Ми розповімо про незнімні протези, які дозволяють вирішувати широкий спектр завдань в ортопедичній стоматології.

Для відновлення функціональності та зовнішнього вигляду зубів використовуються:

  • Вкладки. Використовується для реставрації коронкової частини зуба після масштабних пошкоджень.
  • Вініри. Застосовуються в естетичній стоматології для реставрації передньої групи зубів. Виготовляються з кераміки та діоксиду цирконію, що дозволяє створювати реставрації з максимально природним зовнішнім виглядом, з високою міцністю та терміном служби.
  • Люмініри. Так само, як і вініри використовують у естетичних цілях. Це такі ж накладки, як і вініри, але ще тонші. Дозволяють усунути такі косметичні дефекти, як пігментація, тріщини тощо.
  • Коронки. Найпопулярніший метод відновлення сильно зруйнованих зубів, у яких зберігся корінь.
  • Мости (мостоподібні конструкції). Застосовуються для відновлення кількох розташованих зубів. Для їх встановлення використовуються зуби-опори, тому таке протезування можливе лише за наявності таких.
  • Протезування на імплантах. Найпрогресивніший метод протезування, який сьогодні стає дедалі популярнішим. Незважаючи на високу вартість імплантів, протезування за їх допомогою зрештою є вигіднішим, ніж за допомогою тих же мостоподібних конструкцій. По-перше, при протезуванні імплантами залишаються цілими сусідні зуби, по-друге, імплантація запобігає атрофії зубної тканини, по-третє, термін служби самого імпланту практично необмежений (більшість виробників дають довічну гарантію на штучне коріння).

Який метод протезування зубів вибрати

Перш за все, ви повинні пройти обстеження та проконсультуватися з лікарем. Результати огляду, діагностики, збирання анамнезу можуть бути визначальними у виборі методу протезування зубів. Як методи діагностики можуть бути призначені:

  • Комп'ютерна томографія. Точний та інформативний метод дослідження, який незамінний при плануванні протезування зубів.
  • Система CAD/CAM. Автоматична система моделювання та виготовлення зубних протезів забезпечує безпрецедентну точність і є надзвичайно гнучким інструментом.

Вибором №1 для багатьох сьогодні є протезування на імплантах. Установка протеза може бути виконано у межах одного відвідування – відразу після видалення природного зуба. Цей метод протезування підходить для відновлення як одного, так і всіх зубів (повна адентія).

Більш бюджетним є протезування зубів мостоподібними конструкціями. Щоправда, у цьому випадку доведеться піти на жертви – зуби опори будуть депульповані та обточені для фіксації мосту. При цьому такий спосіб протезування не гарантує того, що згодом через відсутність навантаження ви зіткнетеся з атрофією кісткової тканини.

У будь-якому випадку вибір за вами, але підставою для нього має стати клінічна ситуація. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...