• Головна
  • Податкова готує масову перевірку українських підприємців
18:00, 26 червня 2023 р.
Надійне джерело

Податкова готує масову перевірку українських підприємців

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Податкові органи попередили бізнесменів щодо майбутніх перевірок особистих справ працівників. Роботодавцям варто обов’язково укладати офіційні трудові відносини зі своїми працівниками та сплачувати всі необхідні податки. Якщо ж цього не буде робитись, то таким роботодавцям загрожуватимуть значні штрафи.

Податкова служба заявила, що недобросовісних бізнесменів, які не реєструють своїх працівників і не сплачують від їхнього імені необхідні податки та внески до фонду соціального страхування, очікують серйозні штрафи.

Згідно з чинним законодавством за одного незареєстрованого працівника передбачений штраф, розмір якого може сягати 200 000 гривень. Варто зазначити, що вище вказана сума грошей перевищує мінімальну заробітну плату разом із усіма податками та внесками на соціальне страхування за два роки.

Контекст

Станом на початок 2022 року в нашій державі більше трьох мільйонів людей працювали без жодних офіційних документів. Така ситуація призводить до того, що держава втрачає податкові надходження розміром близько 100 мільярдів гривень на рік, навіть за умови врахування лише мінімальної зарплати.

А ще фахівці виокремлюють негативні наслідки неофіційного працевлаштування для соціального захисту. Такі незареєстровані працівники можуть залишитись без права на оплачуваний лікарняний, відпустку, пенсійні виплати або допомогу безробітнім.

Закон

Згідно зі статтею 21 Кодексу законів про працю України, трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем. Працівник зобов’язується виконувати певну роботу, а роботодавець зобов’язується виплачувати заробітну плату і забезпечувати необхідні умови праці.

Стаття 24 говорить, що для початку роботи працівник повинен мати трудовий договір. Такий договір повинен бути оформлений роботодавцем і поданий до відповідних органів.

Неофіційне або, як його ще називають, нелегальне працевлаштування є нічим іншим, як прийняттям на роботу працівника без укладення трудового договору. Така діяльність є протизаконною, але певною мірою вигідною як для роботодавця, так і для працівника. До прикладу, такими вигодами є вищий рівень оплати праці та відсутність юридичної відповідальності.

Проте все ж така співпраця має і мінуси, включно з юридичною відповідальністю для роботодавця, відсутністю жодних гарантій зайнятості для працівника та відсутністю соціальних пільг.

Згідно із законодавством прийняття на роботу без укладення трудового договору може потягнути за собою штраф, а у випадку фіксації повторних подібних порушень недобросовісним роботодавцям загрожуватимуть ще більші штрафи. Важливо зауважити, що сплата штрафу не звільняє від відповідальності за вчинене порушення.

Підсумок

Укладення трудових відносин за допомогою трудового договору вигідне як працівникам, так і бізнесменам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податкова #перевірки #штрафи #наймані працівники
Оголошення
live comments feed...