• Головна
  • Коли у Черкасах почнуть безкоштовно лікувати зуби дітям з інвалідністю
15:30, 20 червня 2023 р.
Надійне джерело

Коли у Черкасах почнуть безкоштовно лікувати зуби дітям з інвалідністю

Коли у Черкасах почнуть безкоштовно лікувати зуби дітям з інвалідністю

У 2021 році обласна влада Черкащини взялася за вирішення питання надання безкоштовних стоматологічних послуг під наркозом тим, хто цього потребує, зокрема, дітям з інвалідністю. Проте жодних результатів досі немає.

Лариса Сіренко — мати дитини з інвалідністю. Жінка розповіла, що безкоштовно полікувати дитині зуби неможливо зараз ні в місті, ні в області:

Дітям з інвалідністю з деякими захворюваннями просто неможливо полікувати зуби без наркозу. А на Черкащині такої послуги немає. Я зверталась на гарячу лінію управління здоров'я, де мені відповіли, що наша обласна стоматологічна поліклініка уклала договір з НСЗУ. У закладі мені повідомили, що такої послуги немає, а під наркозом можуть лише видалити зуб.

За словами пані Лариси, її дитині раніше зуби просто видаляли:

Останній раз у 2021 році ми лікувалися у Києві. У нас у Черкасах є стоматологія, яка лікує під наркозом, однак не усім пацієнтам. Одній родині відмовили, оскільки у дитини була епілепсія, часті приступи, а у клініці відсутня реанімаційна бригада. Також лікування для нас там стало неможливим через ціну, оскільки вартість послуги нам озвучили в районі 32 тисяч гривень.

Як розповіла Лариса Сіренко, вона зверталася в обласну стоматполіклініку, де їй відповіли, що кабінет вже облаштований, але потрібно отримати ліцензію на надання послуги.

Головний лікар Черкаської обласної стоматологічної поліклініки Ярослав Коваленко підтвердив слова пані Лариси:

Обладнання є, воно встановлене, але ми зараз працюємо над оформленням ліцензії. Щоб її оформити, потрібно знайти спеціалістів, які будуть працювати, оскільки це не стоматологи. З цим і пов'язана затримка. Ми вже знайшли спеціалістів, оформили всі необхідні документи і відправили у Міністерство охорони здоров'я і чекаємо на видачу ліцензії.

Утім лікар пояснив, що навіть після отримання ліцензії за такі послуги доведеться платити:

Люди думають, що послуги будуть надані безоплатно. Однак це не так. Вони будуть дешевші, ніж у приватних клініках. Я звертався, аби кошти на ці послуги спрямували з бюджету, однак поки відповіді немає. Ми будемо надалі звертатись до ОВА з клопотанням, аби дітям з інвалідністю кошти спрямували.

Лариса Сіренко зазначила, що у 2021 році батьки дітей з інвалідністю колективно звертались до обласної влади з проханням допомоги. Тоді на закупівлю необхідного обладнання та облаштування робочого місця з обласного бюджету мали виділити 700 тисяч гривень.

У коментарі Суспільному на тему стосовно просування даного питання, керівниця обласного управління охорони здоров’я Антоніна Уманець зазначила, що кошти з обласного бюджету не виділялись.

Такої послуги у нас немає. Кошти не спрямовувались. Зараз діють програми для певних категорій людей на пільгове протезування. Більше бюджетних програм немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#діти з інвалідністю #лікування зубів #стоматологічні послуги #державна підтримка
Оголошення
live comments feed...