• Головна
  • Хто має право не платити за комуналку під час війни
15:00, 16 червня 2023 р.
Надійне джерело

Хто має право не платити за комуналку під час війни

Хто має право не платити за комуналку під час війни

Під час війни в Україні відповідно до постанови Кабміну від 05.03.2022 №206 заборонено припиняти забезпечення житлово-комунальних послуг побутовим споживачам у випадку заборгованості. Та це не означає, що можна уникати сплати за споживаня ресурсів.

Як пише "Економічна правда", деякі громадяни під час дії військового стану можуть не платити за комунальні послуги.

Верховною Радою України влітку 2022 року було заборонено у примусовому порядку стягувати заборговані кошти за комунальні послуги. Це стосується тих, чиє житло знаходиться в зонах проведення воєнних дій або в зонах тимчасової окупації. Це рішення буде діяти до кінця військового стану.

Громадяни, які не живуть у своєму помешканні більше 30 днів також можуть не платити за послуги. Ця норма діяла ще до початку війни.

Як не спачувати за комуналку під час війни

Українцям, які скористаються правом не платити за споживання ресурсів, зроблять перерахунок. В такому разі оплату можуть списати або зарахують до переплати. Для цього потрібно подати заяву та надати довідку про свою відсутність в будинку чи квартирі.

  • Для надання може бути:
  • довідка ВПО;
  • довідка про проходження лікування;
  • довідка про проходження військової служби.

З такою довідкою треба звернутися до Центру комунального сервісу особисто або онлайн. Також можна надіслати поштою. Заяву потрібно подавати щомісяця. Якщо повернення до житла ще не планується, то можна подавати раз у півроку.

Щоб не платити за газ, то потрібно окремо звернутися із заявою до постачальника.

За що потрібно буде платити

Навіть якщо споживач довго відсутній у помешканні, всеодно доведеться платити за опалення та управління багатоквартирним будинком. При наявності лічильників у квартирі, нарахування будуть здійснюватись відповідно до їхніх показників.

Якщо житло зруйноване

Якщо житло є зруйнованим, то плата за житлово-комунальні послуги не повинна нараховуватись.

Наталія Хоцянівська - заступниця міністра громад і територій, у травні 2022 року наголошувала на тому, що органами місцевого самоврядування обстежується зруйноване та пошкоджене житло та передається інформація до комунальних підприємств.

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть повідомити про шкоду органи поліції. Також можна подати заяву в застосунку "Дія".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комунальні послуги #не платити #має право
Оголошення
live comments feed...