• Головна
  • У ПФУ розʼяснили, чи буде повернуто заборговані пенсійні виплати переселенцям
09:00, 15 червня 2023 р.
Надійне джерело

У ПФУ розʼяснили, чи буде повернуто заборговані пенсійні виплати переселенцям

У ПФУ розʼяснили, чи буде повернуто заборговані пенсійні виплати переселенцям

Люди похилого віку, які вимушено переїхали через війну в інші області, не отримали пенсійні виплати щонайменше за 1 місяць. У Пенсійному Фонді України дали розʼяснення стосовно того, чи повернуть їм кошти.

Повернення боргу ПФУ для ВПО

За словами представниці ПФУ Людмили Гребенникової, це питання регулюється постановою Кабінету міністрів №365. В ній зазначається, що виплата призначається з того місяця, в якому надійшла заява ВПО.

Отже, пенсійні виплати, які не було виплачено в минулому, підраховуються та надаються на умовах окремого порядку, який визначено урядом.

Важливо! Відповідно до статті 46 Закону "Про загальнообовʼязкове пенсійне страхування", нараховані суми пенсійних виплат, які пенсіонер не отримав своєчасно, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. Ця норма закону не поширювалася на внутрішньо переміщених осіб. Це означає, що кошти за минулі періоди було заморожено.

Пані Людмила також додала, що постанову №1165 було ухвалено 10 листопада 2021 року. Таким чином, пенсія за минулий період виплачується за окремою програмою, яка передбачена в бюджеті ПФУ на відповідну мету, з коштів Державного бюджету України на рік.

Індексація пенсійних виплат влітку

Для частини громадян України літом знову проіндексують пенсії. Для пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок за спеціальним законом, з 1 липня відбудеться індексація. Йдеться про науковців, чиновників, журналістів тощо. Для певних професій спеціальні закони вже не діють, наприклад журналістів. Відтепер вони, як усі інші громадяни, за загальними нормами виходять на пенсію.

Відтак, 1 березня проходить індексація пенсійних виплат для більшості пенсіонерів (на 19,7%), а 1 липня для тих, хто пішов на відпочинок за спеціальним законом - індекс теж складає 19,7%.

Сума підвищення буде розраховуватись для кожного індивідуально та коливатиметься від 100-1000 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПФУ #пенсійні виплати #борг #переселенцям
Оголошення
live comments feed...