• Головна
  • Одноразова компенсація для родин ліквідаторів Чорнобильської катастрофи: скільком черкасцям вона призначена
15:00, 9 червня
Надійне джерело

Одноразова компенсація для родин ліквідаторів Чорнобильської катастрофи: скільком черкасцям вона призначена

Одноразова компенсація для родин ліквідаторів Чорнобильської катастрофи: скільком черкасцям вона призначена

Сім’ї, які втратили годувальника внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, мають право на державні пільги. Окрім цього, їм призначена одноразова грошова компенсація. Про те, скільки черкасців із цієї категорії можуть розраховувати на таку допомогу і де її можна оформити, розповімо у матеріалі нижче.

Скільки черкасців можуть розраховувати на одноразову грошову компенсацію?

За інформацією департаменту соціальної політики, станом на червень поточного року соціальні виплати, пов’язані з Чорнобильською катастрофою, призначено 2 209 черкасцям.

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 760 передбачена одноразова компенсація родинам, які втратили годувальника внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС катастрофою, зокрема, участі у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт.

Виплату можуть отримати:

  • дружина чи чоловік в разі, якщо вони не одружилися вдруге;
  • сім’я померлого годувальника з числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якій є непрацездатні особи, що були на утриманні померлого на момент його смерті.

Належність до непрацездатних осіб та членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, визначається згідно із статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином непрацездатними членами сім’ї вважаються:

1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку;

2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років (якщо навчаються – до 23 років, діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні) або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;

3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Виплата одноразової компенсації здійснюється на підставі заяви та:

  • свідоцтва про смерть;
  • документа, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, складення ядерних зарядів та здійснення на них регламентних робіт, із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • свідоцтва про шлюб;
  • експертного висновку міжвідомчої експертної комісії з установлення причинного зв’язку хвороби, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, іншої ядерної аварії, участі в ядерному випробуванні, військовому навчанні із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт або військово-лікарської комісії, що діє в системі МВС, СБУ чи Міноборони.

Одноразова компенсація у зв’язку зі втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується протягом шести місяців із дати смерті годувальника у таких розмірах: сім’ям, які втратили годувальника, – 7586 гривень; батькам померлого – 3792 гривні.

Документи для оформлення і виплати компенсації приймаються у Громадській приймальні департаменту соціальної політики за адресою: булв. Шевченка, 307.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#одноразова компенсація #родини ліквідаторів #Чорнобильська катастрофа
Оголошення
live comments feed...