• Головна
  • У лісі на Черкащині помітили барана рідкісного виду
12:00, 9 червня 2023 р.
Надійне джерело

У лісі на Черкащині помітили барана рідкісного виду

У лісі на Черкащині помітили барана рідкісного виду

Гуляючи лисянськими лісами, грибники та відпочивальники неодноразово вже помічали незвичного для їхніх країв представника світу фауни – муфлона, або дикого барана. Полохлива за своєю природою, ця тварина часто переміщається з місця на місце, і зупинити її в процесі втечі можуть хіба що довгі закручені роги, якими вона чіпляється за гілля у гущавині.

Попри те, що муфлон вже не перший день блукає лісами Лисянки, про їх появу досі лунали тільки припущення. Не могли ж дикі барани забрести сюди із Львівщини чи Закарпаття, де, в основному, компактно мешкають?

Забрести не могли, звісно, але приїхати – без проблем. Наша громадська організація рибалок «Антибрак» займається не лише охороною і розведенням риби в річці Гнилий Тікич, а також прагнемо збагатити фауну Лисянщини. Нещодавно разом з мисливцями ми придбали і забезпечили комфортну доставку муфлонів із західних областей України. Ліси нашого краю стали багатшими на цих красивих, граціозних тварин. Завезли п’ять особин муфлонів і випустили їх в природу. Вони швидко розмножуються, тож невдовзі матимемо ціле сімейство диких баранів, – розкрив секрет появи небачених тварин керівник ГО «Антибрак» Олександр Томіленко.

Муфлон, аргалі, або баран дикий живе у горах зі степовими полями на вершинах. Саме із цього виду походять сучасні, колись приручені, свійські вівці у домашньому господарстві. Найкраще розвиваються та розмножуються гірські барани у сухому кліматі, який останнім часом став притаманний і регіону Черкащини.

На цю рідкісну тварину здавна полюють, тому раніше численне поголів’я муфлонів з кожним роком зменшується. Найбажанішою здобиччю для мисливців є самці, які дозволяють мати у професійному здобутку великі закручені роги кавказького барана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фауна #рідкісні тварини #муфлон #ліс
Оголошення
live comments feed...